Planujesz zakup auta dla wybranki swojego serca? A może jesteś kobietą i szukasz czegoś dla siebie? Poznaj już teraz nasz ranking najlepszych aut dla kobiet w 2021 roku. Zebraliśmy w nim najciekawsze propozycje dla przedstawicielek płci pięknej, ale trzeba otwarcie powiedzieć, że samochody te sprawdzą się równie dobrze dla panów. Wszystko zależy od tego, czym dokładnie chcemy jeździć i czego oczekujemy od naszego samochodu.
Jakie auto dla kobiety?
Tworząc ten ranking zwróciliśmy szczególną uwagę na wygląd aut, ich wielkość oraz bezpieczeństwo. To trzy elementy, które naszym zdaniem są kluczowe w poszukiwaniu samochodów dla pań. Oprócz tego samochody te powinny być oczywiście mało awaryjne i ekonomiczne.
Zestaw takich cech daje nam praktycznie samochód idealny, prawda?
Jeśli decydujemy się na auto z salonu – nie ma z tym problemu. Znajdziemy taki samochód, ale musimy wydać co najmniej 40-50 tys. złotych. Dla osób, którym oszczędzanie idzie słabo może to być spory problem. Co zatem w sytuacji, gdy dysponujemy bardziej ograniczonym budżetem? Czy znalezienie samochodu za 3 tys., 10 tys., a może 20 tys. złotych w dobrym stanie, który po prostu się sprawdzi jest możliwe? Na te pytania odpowiadamy w kolejnych akapitach.
Samochód dla kobiety – co wybrać?
Renault Megane – samochód, który wyróżnia się z tłumu, a przy tym posiada bardzo dobre wyposażenie i całkiem niezłe jednostki napędowe. Gorzej z trwałością elektryki w starszych modelach (głównie przed 2005 rokiem). Jeśli jednak stać nas na ciut nowsze auto za kwotę co najmniej 10 tys. złotych to bez problemu powinniśmy znaleźć dobry model.
Opel Corsa – samochód, który nie budzi większych emocji, ale pozwala stosunkowo tanio przemieszczać się z punktu A do punktu B. Jeśli właśnie na tym nam zależy – wybierzmy jakiegoś małego benzyniaka w dobrym stanie i będziemy mieć co najmniej kilka lat stosunkowo spokojnej i ekonomicznej jazdy.
Toyota Yaris – najbardziej niezawodny samochód w tym zestawieniu. Na plus wysoka trwałość auta i poszczególnych elementów, a także mały spadek ceny, nawet po wielu latach. Na minus ciut droższe części i to, że wydając 10 tys. złotych będziemy mieć samochód z co najmniej 15 latami na karku. Tak więc mały spadek cen przy zakupie może być akurat minusem – chyba, że decydujemy się tutaj na zakup auta prosto z salonu.
Peugeot 206 / 207 – to samochody według nas stworzone z myślą o kobietach. Wyglądają ładnie, stosunkowo rzadko się psują, a do tego idealnie nadają się do miasta dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Na minus stosunkowo szybka utrata wartości i korozja starszych egzemplarzy, a także szwankująca elektronika w starszych egzemplarzach. Ale to problem większości francuskich samochodów z tamtych lat.
Renault Clio – samochód ponadczasowy, który z sukcesami jest produkowany od kilkudziesięciu lat. Praktycznie każda generacja tego auta prezentowała podobny, dobry poziom. Na minus drobne, wkurzające awarie elektryki, które jednak da się usunąć stosunkowo niskim kosztem. Na plus bardzo niskie spalanie i ładny wygląd. W starszych pojazdach (z początku XXI wieku) uważajmy na auta z silnikiem diesla 1,5 dci. Chociaż jest to jednostka bardzo ekonomiczna pod kątem spalania paliwa, to jednak potrafią zdarzyć się tutaj kosztowne awarie, które przy autach ze sporym przebiegiem mogą się pojawiać coraz częściej.
Ford Focus – największe auto w naszym zestawieniu, które dostępne było w trzech wersjach nadwozia i w kombi oferowało już bardzo dużo miejsca. Na plus właśnie rozmiar tego samochodu w środku i powierzchnia bagażnika (chyba, że z góry odrzucamy większe pojazdy). Na minus w starszych egzemplarzach problemy z rdzą oraz fakt, że auta te słabo znosiły instalację LPG. Z kolei diesle w starszych egzemplarzach mogą już sprawiać kłopoty. Bardzo dobrze sprawuje się za to jednostka benzynowa – 1,6 lub 2,0.
Na co się zdecydować?
Jak widać – w naszym zestawieniu dla kobiet królują samochody francuskie. Cechuje je bardziej oryginalny design i ciekawe wyposażenie, szczególnie na tle używanych aut niemieckich.
Naszym zdaniem warto na nich się skupić, ale trzeba uważać na egzemplarze sprawiające kłopoty z elektroniką. Aby uniknąć takich problemów wybierajmy modele poliftingowe z pewnego źródła i raczej te produkowane po 2000 roku.