Szukasz auta do 20 tys. złotych? W tej półce cenowej masz już spory wybór samochodów, które będą mieć mniej niż 10 lat. Stosunkowo też o auto z polskiego salonu od pierwszego właściciela. Gdzie i jak szukać takich aut? I na jakie modele zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do lektury. 

Mały samochód do 20 tys.

Na liście małych samochodów w kwocie nieprzekraczającej 20 tys. złotych z klasy A lub B znajdą się na pewno Fiat Punto, Opel Corsa, Renault Clio, Volkswagen Polo, Skoda Fabia czy Set Ibiza. To auta w tej półce cenowej z lat 2012-2015. Poniżej prezentujemy dokładniejsze omówienie poszczególnych propozycji.

Fiat Grande Punto / Punto Evo – udany samochód Fiata, który za 20 tysięcy złotych możemy mieć w bardzo dobrym wariancie wyposażenia i świetnym stanie technicznym. Polecamy proste i tanie w obsłudze silniki benzynowe, ale też oszczędne i nowoczesne diesle.

Seat Ibizasamochód polecany szczególnie dla młodych kierowców. Jak reklamuje się sam producent: „niemiecka technologia, hiszpański temperament” – i jest w tym trochę prawdy.

samochód
fot. pixabay

Opel Corsa – samochód, który nie budzi skrajnych emocji, ale nadaje się idealnie do taniej jazdy. Nie zaskakuje przesadnie ani na plus, a ni na minus. Sprawdzi się dla wszystkich, którzy chcą mieć przewidywalną i spokojną jazdę. Zarówno jednostki benzynowe, jak i diesle są warte naszej uwagi. Uważajmy jedynie na wymęczone auta po firmach.

Renault Clio – jeden z ładniejszych samochodów w klasie B. To auto po prostu może się podobać, więc będzie też idealnym wyborem dla kobiet. Stosunkowo niska cena na rynku wtórnym, szeroka gama silników – klasyczne jednostki benzynowe i nowoczesne diesle. Dobre wyposażenie – jest w czym wybierać.

Volkswagen Polo – niemiecki wóz trzyma cenę. Oferuje też sprawdzoną technologię, bardzo popularne silniki, a przez to masę tanich części zamiennych. Praktycznie każdy mechanik w warsztacie zna ten samochód, więc jego ewentualna naprawa będzie bardzo tania.

Skoda Fabia – samochód, któremu przypięto trochę łatkę auta dla starszych panów, potrafi jednak zerwać z tym stereotypem. Bazuje na sprawdzonej od lat technologii grupy Volkswagen, więc sytuacja wygląda tutaj podobnie jak w przypadku Polo.

Auta kompaktowe do 20 tys.

W klasie aut kompaktowych od lat królują takie pojazdy jak Ford Focus, Renault Megane, Opel Astra, Volkswagen Golf. To auta za 20 tys. mniej więcej z lat 2010-2014, które warto kupić z jak najmniejszym autentycznym przebiegiem i z oryginalnymi częściami blacharskimi – możemy mieć wtedy auto na długie lata, którym pojedziemy nad morze z rodziną i do pracy z kierownikiem. Kompakty to auta, które sprawdzą się dobrze w różnych sytuacjach i można je kupić za naprawdę rozsądnej pieniądze.

silnik
fot. pixabay

Ford Focus – samochód ten był dostępny w trzech wersjach nadwozia (hatchback, sedan i kombi). W każdym z wariantów pojemność bagażnika jest zadowalająca. Do plusów tego auta oprócz rozmiarów kufra możemy zaliczyć też świetne zawieszenie, dobre wyposażenie i elegancki wygląda. Na minus zabezpieczenie przed korozją, które chociaż z roku na rok się poprawiało, to nie było najlepsze w swojej klasie.

Renault Megane – ten samochód od lat budził emocje i oferował bardzo dużo w dobrej cenie. Mega dobre wyposażenie, elegancki wygląda w środku i kontrowersyjny z zewnątrz.  Na minus szwankująca elektryka.

Opel Astra – samochód zupełnie inny niż omawiamy przed momentem Renault. Nie budzi emocji, bardzo przewidywalny i stosunkowo oszczędny – taki właśnie jest Opel Astra za niecałe 20 tysięcy złotych. Jeśli jednak go kupimy i o niego zadbamy odwdzięczy nam się długoletnim działanie bez problemów przez wiele lat.

Volkswagen Golf – auto najbardziej popularne z całego naszego zestawienia. Oferuje bardzo trwałe silniki diesla (które za 20 tys. kupimy jeszcze ze stosunkowo małym przebiegiem). Ze względu na popularność tego modelu jest wiele części zamiennych i sporo modeli na rynku wtórnym.

Kupując auto za 20 tys. zwróćmy szczególną uwagę na oględziny pojazdu, żeby dobrze wydać zaoszczędzone przez nas pieniądze. Jeśli trafimy na bezwypadkowy egzemplarz w dobrym stanie technicznym – nie będziemy mieć większych problemów z samochodem przez ładnych kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here