Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usług prywatnej służby zdrowia w Polsce? W tym artykule przedstawiamy dostępne pakiety w firmie Luxmed i Medicover – skupiamy się na porównaniu ofert dla dorosłych i policzeniu, ile musielibyśmy wydać, żeby opieka w ramach pakietu po prostu nam się opłacała. 

Luxmed – jakie pakiety są dostępne?

Luxmed oferuje kilka rodzajów pakietów – dla osób dorosłych od 18 lat.

 • Pakiet Podstawowy Srebrny (od 87 zł miesięcznie bez dodatkowych opłat za wizyty)
 • Pakiet Standardowy Srebrny (od 126 zł miesięcznie)
 • Pakiet Rozszerzony Złoty (od 208 zł miesięcznie)
 • Pakiet Kompleksowy Złoty (od 296 zł miesięcznie)
 • Pakiet Premium Platynowy (od 483 zł miesięcznie)

Już same nazwy pakietów wskazują, że będą się one różnic cenami oraz zakresem usług i konsultacji medycznych. Poniżej prezentujemy zestawienie, które charakteryzuje poszczególne pakiety.

Pakiet Podstawowy Srebrny to konsultacje 11 lekarzy specjalistów, 52 badania diagnostyczne i laboratoryjne, 36 zabiegów ambulatoryjnych.

Pakiet Standardowy Srebrny to konsultacje 17 lekarzy specjalistów, 263 badania diagnostyczne i laboratoryjne, 36 zabiegów ambulatoryjnych, a także stomatologia w wariancie I.

Pakiet Rozszerzony Złoty to konsultacje 33 lekarzy specjalistów, 446 badań diagnostycznych i laboratoryjnych, 45 zabiegów ambulatoryjnych, ale też dodatkowo: stomatologia w wariancie I, fizjoterapia (10+3 razy w roku), wizyty domowe (max. 3 razy w roku) oraz rabat 10% na pozostałe usługi medyczne w Luxmed.

Pakiet Kompleksowy Złoty to konsultacje 47 lekarzy specjalistów, 707 badań diagnostycznych i laboratoryjnych, 79 zabiegów ambulatoryjnych, stomatologia w wyższym II wariancie, nielimitowane prowadzenie ciąży, fizjoterapia 20+10+3 razy w roku, wizyty domowe (max. 3 razy w roku), ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą oraz tak jak w poprzednim pakiecie – 10% rabatu na pozostałe usługi medyczne.

Pakiet Premium Platynowy to konsultacje aż 63 lekarzy specjalistów, 826 badań diagnostycznych i laboratoryjnych, 96 zabiegów ambulatoryjnych, stomatologia w najwyższym III wariancie, nielimitowane prowadzenie ciąży i nielimitowana fizjoterapia, wizyty domowe również bez żadnego limitu, ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, indywidualny opiekun pacjenta oraz tak jak w poprzednim pakiecie – 10% rabatu na pozostałe usługi medyczne.

Badanie
fot. pixabay

Medicover – cennik i zakres usług

Cennik Medicover jest określony w kwotach rocznych, które jednak specjalnie dla Was na potrzeby tego artykułu przeliczyliśmy na kwoty miesięczne. I tak w przypadku tej firmy jest dostępnych 6 opcji opieki medycznej dla dorosłych:

 • Standard (615 zł rocznie – 51,25 zł miesięcznie)
 • Standard+ (961 zł rocznie – 81 zł miesięcznie)
 • Classic (982 zł rocznie – 82 zł miesięcznie)
 • Classic+ (1501 zł rocznie – 126 zł miesięcznie)
 • Medium (1296 zł rocznie – 108 zł miesięcznie)
 • Medium+ (1782 zł rocznie – 148,50 zł miesięcznie)

Pakiet Standard to m.in. konsultacje 10 lekarzy specjalistów (ale obowiązuje dopłata 15 zł do wizyty), 14 zabiegów ambulatoryjnych czy 29 badań laboratoryjnych.

Pakiet Standard+ oferuje z kolei bezpłatne konsultacje 10 lekarzy specjalistów (bez dopłaty jak w pakiecie Standard) i tyle samo zbiegów i badań jak wyżej.

Pakiet Classic to natomiast m.in. konsultacje lekarzy 22 specjalności, 90 różnych zabiegów ambulatoryjnych oraz 215 badań laboratoryjnych.

Pakiet Classic+ dokładna do zwykłego pakietu Classic pilną pomoc medyczną, pogotowie ratunkowe, poradę przez telefon czy konsultacje tego samego dnia w ramach usługi Medicover Express.

Najwyższe pakiety Medium i Medium+ to konsultacje lekarzy aż 35 specjalności, 2 wizyty domowe rocznie, 142 zabiegi i 340 badań. Co jednak ciekawe – w pakiecie Medium za konsultacje lekarskie musimy dodatkowo dopłacać 15 zł, podobnie jak za wizyty domowe.

Diagnosta
fot. pixabay

Prywatna służba zdrowia – czy warto?

Naszym zdaniem – w dużych miastach, gdzie firmy te posiadają najwięcej swoich punktów może to być całkiem dobra opcja dla osób, które wolą zabezpieczyć się na nieprzewidziane medyczne sytuacje.

Tym bardziej, że nigdy nie wiadomo, kiedy i jakich badań czy zabiegów będziemy potrzebować, a wszyscy wiemy, że w publicznej służbie zdrowia o szybki termin nie zawsze jest tak łatwo. Nawet będąc 20-latkiem warto zadbać o swoje zdrowie i pomyśleć o tym, czy jakiś z dodatkowych, prywatnych pakietów medycznych może być dla mnie korzystny.

Owszem – taki pakiet to dodatkowy koszt w naszym domowym budżecie, ale może warto oszczędzać na innych rzeczach, a nie na własnym zdrowiu? W tym artykule przedstawiamy pomysły na oszczędzanie w 2021 roku. I co ciekawe – wiele z nich (np. rzucenie palenia czy unikanie alkoholu i słodyczy) dotyczy właśnie ochrony naszego zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here