Osiemnastka to doskonała okazja do przyjmowania i dawania prezentów. Z roku na rok wybór produktów, które możemy podarować osobom wchodzącym w dorosłość jest coraz większy. Jednak co wybrać, żeby nasz prezent zadowolił nastolatka lub nastolatkę? Podpowiadamy, na co się zdecydować. Choć trzeba przyznać, że nie jest to zadanie łatwe, szczególnie gdy nie znamy zbyt dobrze naszego solenizanta. 

Szukanie prezentu na osiemnastkę – od czego zacząć?

Poszukiwania prezentów na 18. urodziny warto rozpocząć od poznania tego, czym interesuje się osoba, której chcemy podarować prezent. Jeśli jest to ktoś bliski, ktoś z rodziny lub nasz najlepszy przyjaciel to z odpowiedzią na to pytanie nie powinniśmy mieć większego problemu.

Gorzej, gdy idziemy na osiemnastkę do osoby, której za dobrze nie znamy. Na przykład kolegi z klasy, który z do końca niewyjaśnionych przyczyn postanowił nas zaprosić. Albo do kuzyna z rodziny, z którym od kilku lat nie utrzymywaliśmy kontaktu.

Wtedy sytuacja nieco się komplikuje, ale i z niej jest jakieś wyjście. Możemy w końcu podpytać kogoś bliskiego, kto zna dobrze naszego solenizanta o to, co aktualnie go kręci i jaki prezent by go ucieszył.

Prezent
fot. pixabay

Pytanie o prezent

W ostateczności możemy też zapytać naszego „osiemnastkowicza” wprost o to, co chciałby dostać. Co prawda, nie będzie miał wtedy żadnej niespodzianki, ale na pewno prezent będzie praktyczny i po prostu mu się przyda. To opcja dobra dla osób, które lubią jasne sytuacje i nie mają czasu ani ochoty na chodzenie po sklepach, szukanie inspiracji, itp.

Karta podarunkowa? To może być pomysł!

Coraz popularniejszą opcją, szczególnie w ostatnim czasie, stają się karty podarunkowe. Większość firm ma obecnie możliwość zakupu takiej karty podarunkowej o nominale przez nas wskazanym. Wtedy wskazujemy, jaką wartość pieniężną chcemy dodać na kartę, pracownik sklepu zasila kartę i możemy ją elegancko zapakowaną podarować osobie świętujące swoje osiemnaste urodziny.

Karta podarunkowe ma jednak też też spory minus, bo obdarowywany będzie wiedział, jakiej wartości podarunek dostał. Jeśli nie jest to dla nas problem to spokojnie możemy z takiego rozwiązanie skorzystać.

Pakowanie prezentów
fot. pixabay

Oryginalny prezent na osiemnastkę

Powiedzmy to wprost – karta podarunkowa jest dość prostym prezentem. Idziemy do sklepu stacjonarnego lub internetowego, kupujemy i gotowe. A co jeśli chcemy znaleźć coś bardziej wyszukanego? Wtedy z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju sklepy internetowe (a także stacjonarne, ale w znacznie mniejszym stopniu), w których znajdziemy dziesiątki produktów na osiemnastkę. Wystarczy wpisać w Google hasło „oryginalne prezenty na osiemnastkę”, żeby naszym oczom ukazała się długa lista sklepów, które mają w swojej ofercie tego typu produkty.

Jak zawsze w obecnych czasach problemem jest jednak mnogość wyboru. Szczególnie w sklepach internetowych – możemy tu kupić wszystko – od produktów spożywczych, przez ubrania, obuwie po wszystkie najdziwniejsze produkty, o których wielu z nas nawet się nie śniło! Właśnie dlatego przejrzeliśmy oferty takich sklepów i wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje. Sprawdźcie sami poniższą listę i wybierzcie coś dla siebie:

  1. Lot balonem lub paralotnią
  2. Skok z dachu stadionu
  3. Podróż super luksusowym samochodem
  4. Przejażdżka czołgiem
  5. Skok na bungee
  6. Życzenia urodzinowe od znanej osoby (np. Kuby Wojewódzkiego czy Roberta Lewandowskiego).
  7. Nosidło na piwo lub inny alkohol
  8. Spersonalizowany magnes, obraz, itp.
  9. Dobry smartfon z pięcioma aparatami
  10. Gazeta o naszym „osiemnastkowiczu”

Jak widać – opcji jest bardzo dużo, a tak naprawdę tylko od nas i naszej kreatywności zależy to, co podarujemy komuś, kogo bardzo lubimy.

Prezent własnoręcznie zrobiony

Pamiętajmy, że wiele osób będzie najbardziej ucieszonych z prezentu, który będzie zrobiony przez nas samodzielnie, bo taki prezent z pewnością jest darowany prosto z serca. Nawet jeśli jego cena nie będzie za wysoka, a wykonanie nie będzie idealne to dla bliskiej osoby może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto zastanowić się, czy posiadamy umiejętności, które będziemy mogli wykorzystać do tego celu? Może umiemy malować, projektować jakieś rzeczy albo śpiewać? Nagranie własnej piosenki to byłoby coś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here