Planujesz remont łazienki, a może jesteś w jego trakcie? Koniecznie pomyśl o tym, jakie meble będą potem w Twojej łazience, bo bez tego ciężko będzie o dobre wykonanie prac remontowych. Ułożenie mebli wpływa bowiem na to, gdzie powinny być gniazdka, dopływy wody czy rura odpływowa. To wszystko ma spore znaczenie dla ekipy remontowej lub zaprzyjaźnionego fachowca. 

Poznaj swoją łazienkę

Kupując meble łazienkowe powinniśmy pamiętać, o tym jakiej wielkości jest nasze wnętrze. Idąc na zakupy musimy mieć dokładne wymiary naszego pomieszczenia, bo w przypadku łazienki każdy centymetr przestrzeni czy powierzchni może mieć bardzo duże znaczenie. W końcu, gdyby brakło nam centymetra do zmieszczenia pralki, umywalki czy toalety to cały nasz plan – mówiąc dość kolokwialnie – weźmie w łeb.

Kiedy już dokładnie zmierzymy swoją łazienkę powinniśmy przenieść te wymiary na kartkę papieru lub do specjalnie przygotowanego do tego celu programu komputerowego. Programy takie mają popularne sieci handlowe, a także studia projektowe. Możemy też pójść do studia projektowego, gdzie osoba zajmująca się tym profesjonalnie na pewno doradzi nam to, jak wybrać odpowiednie meble.

szafka pod umywalkę
fot. pixabay

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów…

Co ciekawe – w tym przypadku usługi profesjonalistów są dość tanie, bo kupując później meble w tym sklepie refinansujemy koszty takiej usługi. A niektóre sieci handlowe oferują taką usługę za darmo, po prostu, jako swego rodzaju wabik na klientów. I jak widać sprawdza im się to dość dobrze, co oznacza, że warto z takiej usługi skorzystać.

… lub zaprojektuj meble łazienkowe samemu

Jeśli jednak sami lubimy się bawić w małego projektanta, mamy trochę wyczucia i dość dobry gust, albo nie chcemy dzielić się z nikim innym wymiarami swojej łazienki, możemy wnętrze łazienki w swoim mieszkaniu czy domu zaprojektować absolutnie samodzielnie, od początku do końca. Warto jednak pamiętać wtedy o kilku podstawowych zasad, które omówimy w kolejnych akapitach tego tekstu.

meble łazienkowe
fot. pixabay

Pamiętaj o kilku zasadach

Po pierwsze – pamiętajmy, że w łazience musimy mieć dobre oświetlenie i dużo luster. To optycznie powiększy nasze pomieszczenie (które zapewne nie jest jakieś ogromne) i ułatwi nam rano mycie i doprowadzanie na przykład swojej twarzy do porządku.

Po drugie – wybierzmy wąskie półki nad umywalkę, w której będziemy mogli schować kosmetyki. Szerokość 15-20 cm w zupełności wystarczy. Szafka taka nie zajmie dużo miejsca, a dzięki niej będziemy mogli pochować wszystkie produkty, które stałyby na wannie czy pralce i nie wyglądałyby zbyt estetycznie.

Oprócz tego warto do łazienki wybrać takie meble, które będą mieścić takie rzeczy jak papier toaletowy, chemię gospodarczą, itp. Jakaś większa szafa łazienkowa – o ile mamy na tyle miejsca – jest zdecydowanie wskazana.

Schowaj pralkę pod blat

To rozwiązanie jest bardzo modne, szczególnie w ostatnim czasie. Można schować pralkę pod blat, a umywalkę postawić tuż obok, na powierzchni blatu. Dzięki temu zyskamy naprawdę ładny mebel, który jednocześnie będzie wyjątkowo praktyczny. W końcu lepiej postawić jakieś pojedyncze kosmetyki czy produkty łazienkowe na blacie niż na pralce, prawda? Trzeba tylko pamiętać, żeby pralka była odpowiednio wypoziomowana, bo inaczej może uszkodzić naszą zabudowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here