Zakochanie się to piękny stan, w którym czujemy się potrzebni, akceptowani i szczęśliwy. Jednak co zrobić gdy druga osoba nie odczuwa tego samego co my?

Brak wzajemności uczuć jest naprawdę dotkliwy i może prowadzić nawet do depresji. Zatem jak się odkochać?

Jak się odkochać?

Sposobów jest prawie tyle co ludzi nieszczęśliwie zakochanych. Warto przyjrzeć się kilku najtrafniejszym metodom na odkochanie się.

Pierwszym z nich jest uświadomienie sobie, że często przeceniamy i idealizujemy drugą osobę, a co za tym idzie – stawiamy ją w lepszym świetle niż siebie. Uświadomienie sobie, że każdy człowiek ma wady jest tu kluczowe, wskazane jest w tym przypadku wypisanie wszystkich rzeczy, które nie podobały nam się w tej drugiej osobie. Docenienie siebie odgrywa dużą rolę w odkochaniu się. Nie warto tracić czasu na kogoś kto nas nie doceniał i nie widział w nas tych wszystkich zalet, na których powinniśmy skupić się po rozstaniu. Zamiast rozpamiętywania tego co się stało, należałoby wyznaczyć sobie cel, który zajmie nasze myśli. Może to być pomaganie innym, zapisanie się na jakiś kurs lub siłownię. Ważne, aby było to dla nas motywujące i przyjemne, dzięki czemu łatwiej będzie nam się odkochać i zapomnieć o złamanym sercu.

Bardzo ważną sprawą jest też to, abyśmy nie wypytywali znajomych o osobę która nas odrzuciła, nie aranżujmy przypadkowych spotkań, nie rozmyślajmy o tym co byłoby gdyby ta osoba nas nie odrzuciła, to może być trudne, ale dzięki tym radom łatwiej będzie nam odkochać się. Pomocne może być również usunięcie wspólnych zdjęć i przedmiotów, które kojarzą nam się z tą osobą.

Skoncentrujmy się na tym co jest tu i teraz, a nie na tym co było

Skoncentrujmy się na tym co jest tu i teraz, a nie na tym co byłoCzasem warto poszukać fachowej pomocy u specjalisty, jeśli już naprawdę nie radzimy sobie z naszymi emocjami i nie możemy się odkochać mimo zastosowania się do wszystkich rad. Obecnie wiele osób korzysta z porad psychologów lub terapeutów i nie jest to nic wstydliwego. Profesjonalista przeprowadzi z nami rozmowę z której dowie się jakie są rzeczywiste powody, przez które nie możemy się odkochać i pomoże nam uwolnić się z pułapki nieodwzajemnionej miłości. Często trudno nam zdystansować się do całej sytuacji kiedy jesteśmy nieszczęśliwie zakochani i dlatego szukanie pomocy u innych nie jest niczym złym. Pamiętajmy aby z każdej życiowej lekcji wynieść jakieś pozytywy, które nas wzmocnią i pomogą w przyszłości uniknąć podobnych błędów. Smutek jaki nas ogarnia po odrzuceniu jest normalną reakcją, która mija z czasem, powinniśmy być tego świadomi i nie skupiać się na negatywnych emocjach. Należy przyjąć do wiadomości że taki stan nie jest permanentny i że wszystko za czasem się ułoży i będzie tak jak wcześniej. Nie zamykajmy się na miłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here