Łazienka już wyremontowana, czas więc zabrać się za urządzenie łazienki, kupowanie mebli i dodatków? Podpowiadamy, jakie produkty koniecznie warto kupić, żeby późniejsze używanie łazienki było wygodne i komfortowe. Na naszej liście znajdzie się kilka produktów praktycznych i kilka spełniających bardziej względy wizualne. 

Czy dodatki są ważne?

Dodatki są bardzo ważne w naszym domu. Dzięki nim pomieszczenia w naszych mieszkaniach i domach zyskują charakterystyczny klimat, sprawiają, że chcemy tam przebywać i po prostu dobrze nam się z nich korzysta. Nie wszyscy o tym pamiętają i pewnie dlatego po czasie myślą o kolejnym remoncie. A niejednokrotnie drobne odświeżenie pomieszczenia przy wykorzystaniu kilku tanich gadżetów pomoże ożywić nasze wnętrze i sprawić, że będzie się z niego dużo przyjemniej korzystać. Jeśli uważacie podobnie to koniecznie czytajcie dalej ten artykuł.

Dom czy mieszkanie bez dodatków byłoby puste, smutne i niezbyt wygodne. I choć wiadomo, że zaraz po zakończeniu remontu łazienki czy kuchni nie zawsze w naszym domowym budżecie mamy pieniądze na zakup takich gadżetów, to jednak warto w ciągu kilku miesięcy wrócić do tematu i zdecydować się na ich zakup. Sami zobaczycie, ze Wasza łazienka będzie mieć potem w sobie to coś, co ciężko nawet opisać słowami w zwykłym internetowym tekście.

dozownik do mydła
fot. pixabay

Jakie gadżety łazienkowe są niezbędne w łazience?

Zatem spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, jakie gadżety łazienkowe są bardzo przydatne i ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Jakie gadżety warto kupić, a z czym można się wstrzymać?

Po pierwsze – pamiętajmy, że naprawdę dobre i ciekawe akcesoria do łazienki nie muszą być drogie. W popularnych sieciówkach takich jak Ikea czy Jysk, a także innych osiedlowych sklepikach znajdziemy masę produktów już za kilka złotych. Oczywiście ich jakość czasem nie będzie najwyższa, ale i w tym przypadku po prostu nie ma reguły. Warto sprawdzić i obejrzeć daną rzecz, a potem podjąć decyzję co do jej zakupu.

Naszym zdaniem praktycznie w każdej łazience nie może zabraknąć takich produktów jak: 

 • mydelniczka (na mydło w kostce lub w płynie – w zależności od naszych preferencji)
 • kosz na pranie (pamiętajmy o kolorze, wielkości i zamykaniu)
 • stojak na papier toaletowy
 • pojemnik na kosmetyki (im więcej kobiet w domu, tym zapotrzebowanie na tego typu gadżety jest większe – panowie zapewne wiedzą o czym mowa)
 • organizer do szuflad (w formie podziałki lub podstawki)
 • wieszaki i drążki na ręczniki (tak, żeby bez problemu mogły wyschnąc)
 • pojemniki (różnego rodzaju na łazienkowe produkty)
 • szczotki do WC
 • koszyki łazienkowe
 • półki na żele do kąpieli i inne kosmetyki
 • maty antypoślizgowe
 • drążki i akcesoria do zasłon prysznicowych
 • akcesoria do mycia zębów i trzymania szczoteczek, past, itp.
pojemnik na papier toaletowy
fot. pixabay

Gadżety łazienkowe dla estetów

Jeśli lubimy mieć lepiej wyposażone wnętrza w naszym domu lub mieszkaniu powinniśmy pomyśleć też eleganckim oświetleniu dla luster, eleganckich i stylowych wieszakach, naklejkach na ściany czy parawany nawannowe lub kabinowe.

Wszystkie te produkty dodadzą stylu naszej łazience i sprawią, że będziemy chętnie przesiadywać w niej całymi godzinami.

Gorzej, gdy domowników jest wielu, a łazienka tylko jedna. Wtedy musimy pomyśleć o wymianie mieszkania na większe lub o budowie albo zakupie własnego domu.

Są to już co prawda większe koszty, ale jednak dzięki temu możemy mieć przyjemniejsze wnętrza, bardziej dopasowane do naszych potrzeb. To szczególnie ważne dla osób, które pracują zdalnie lub spędzają w domu dużo czasu, na przykład na wychowaniu dzieci czy emeryturze.

A jakie gadżety Wy macie w swoich łazienkach? Podzielcie się swoimi inspiracjami w komentarzach do tego artykułu. Być może Wasza wypowiedź przyda się komuś, kto właśnie jest na etapie wykończenia swojej łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here