Szukasz oszczędności i zastanawiasz się, ile w 2021 roku kosztują oferty GSM? Porównaliśmy oferty na kartę i abonament wybranych polskich operatorów komórkowych. Okazuje się, że różnice są bardzo duże i sięgają nawet kilkuset złotych w skali roku! 

Duży operator czy mała sieć?

W Polsce mamy dostępnych kilkudziesięciu operatorów komórkowych. Oprócz najpopularniejszych sieci, takich jak: Orange, Play, Plus czy T-Mobile, może też wybierać spośród tzw. operatorów wirtualnych czy submarek dużych firm. Są wśród nich:

  • a2mobile
  • lajt mobile
  • mobile vikings
  • nju mobile
  • otvarta
  • Plush
  • Premium Mobile
  • tuBideronka
  • Virgin Mobile.

To oczywiście tylko wybrane marki, bo oferty GSM w swoim portfolio posiada coraz więcej firm i sytuacja ta dynamicznie się zmienia. Ostatnio coraz popularniejsze stają się też oferty komórkowe wśród firm znanych do tej pory głównie z telewizji i internetu, jak Netia czy Vectra.

Jak widać – wybór firm i ofert może przyprawiać przeciętnego Kowalskiego o zawrót głowy. Ale co wybrać? Gdzie warto mieć numer? Czytajcie dalej, bo przygotowaliśmy dla Was subiektywny ranking ofert GSM dla oszczędnych. Pod uwagę braliśmy oczywiście stosunek ceny do jakości, ale skupiliśmy się głównie na najtańszych ofertach. Jeśli jesteście zainteresowani ofertą konkretnego operatora warto po prostu wejść na jego stronę i zapoznać się ze szczegółami. Warto skorzystać też z porównywarek internetowych (tak jak w przypadku ubezpieczenia OC), gdzie możemy za darmo wybrać ofertę dopasowaną dokładnie do naszych potrzeb.

Jaką ofertę GSM wybrać?
fot. pixabay

Oferty GSM na kartę

Oferty na kartę są dobre dla osób, które nie lubią długoterminowych zobowiązań. Doładowujemy konto wybraną kwotą i możemy korzystać z usług danego operatora przez konkretnie określony czas. Przykładowo – za 25 zł miesięcznie mamy konto ważne 1 miesiąc, a jeśli zdecydujemy się na konkretny pakiet to będziemy mieli rozmowy, smsy i mmsy bez limitu, a także 10 GB internetu. Jeśli nie wybierzemy żadnego pakietu – operator będzie rozliczać nas za każdą minutę połączenia czy wykorzystany GB. Nie polecam tej opcji, bo jeśli aktywnie korzystamy z telefonu – dużo bardziej opłacalne na dłuższą metę będzie wybranie konkretnego pakietu.

Oferty GSM na abonament

Abonamenty są nadal bardzo popularne, bo dają spore korzyści operatorom. Raz zdobyty klient zostaje bowiem najczęściej na co najmniej 2 lata. Oczywiście są też umowy bezterminowe z 1-miesięcznym okresem wypowiedzenia i to je bym polecał, bo dają nam większe pole manewru, gdybyśmy mieli problem z wybraną firmą.

Rozmowa przez telefon
fot. pixabay

Jaką ofertę GSM wybrać?

Gdyby miał w tym momencie kupować telefon i wybierać ofertę zdecydowałbym się na tanią ofertę na kartę z rozmowami bez limitu i co najmniej 10 GB internetu.

Według mnie w 2021 roku warto szukać oszczędności i nie wiązać się długoterminowymi umowami.

W takiej sytuacji korzystnie wygląda na przykład oferta Plush na kartę, gdzie za 25 zł miesięcznie otrzymamy połączenia i wiadomości w kraju bez limitu, 10 GB internetu w kraju i 3,2 GB internetu za granicą w UE.

Gdyby zależało mi na większej paczce danych to postawiłbym też ofertę na kartę T-Mobile Bez Limitu L, gdzie za 30 zł mamy 30 GB internetu w PL i 3,3 GB za granicą w UE, plus oczywiście rozmowy, smsy i mmsy no limit.

Nie decydowałbym się raczej na ofertę z długoterminowym abonamentem, gdyż nie są one dużo tańsze, a wymagają podpisania umowy, najczęściej aż na 2 lata (24 miesiące). Jeśli już abonament to z umową bezterminową (i miesięcznym wypowiedzeniem). Wtedy dla ofert krajowych super wypada lajt mobile za 24,99 zł miesięcznie i 30 GB internetu w kraju (ale 0 GB w UE).

Decydując się na konkretnego operatora warto też przeczytać opinie o nim oraz sprawdzić jaki jest zasięg danej sieci w naszej okolicy. Ale to już temat na osobny artykuł.

A jakie oferty GSM Waszym zdaniem są teraz najbardziej opłacalne? Z jakiej sieci obecnie korzystacie i czy planujecie jakieś zmiany w tym roku? Dajcie znać w komentarzach pod tym wpisem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here