Dla każdej kobiety, która chce dobrze zadbać o swoją skórę twarzy niezbędne jest jej dokładne oczyszczenie. Możemy do tego używać żeli myjących, pianek, płynów, ręcznych myjek silikonowych oraz najnowszej i bardzo popularnej szczoteczki sonicznej. Sprawdźcie, jakie ma funkcję i czym kierować się w wyborze. 

Szczoteczka soniczna – działanie

Oczyszczając skórę twarzy chcemy jak najdokładniej pozbyć się brudu, kurzu, martwego naskórka czy resztek makijażu. Najczęściej myjemy naszą skórę za pomocą dłoni, jednak okazuje się, że nie jest to najbardziej efektowny sposób.

Używając szczoteczki sonicznej jesteśmy w stanie oczyścić naszą skórę kilka razy razy bardziej i pozbyć się większości zanieczyszczeń.

Dzieje się tak dlatego, że szczoteczka soniczna wykorzystuje w swoim działaniu fale soniczne, które wprawiają naszą skórę w delikatne drgania. Jest to efekt niemożliwy do osiągnięcia tylko samymi dłońmi.

Dodatkowo szczoteczka jest w stanie wykonać nawet 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę, co jest bezkonkurencyjnym atutem w stosunku do zwykłych silikonowych myjek. 

Damska kosmetyczka
fot. pixabay

Szczoteczka soniczna –  jaką wybrać, gdzie kupić?

Obecnie na rynku kosmetycznym jest coraz większy wybór szczoteczek sonicznych do mycia twarzy. Jedną z popularniejszych firm jest szwedzka marka FOREO. Posiada w swojej ofercie wiele modeli szczoteczek do twarzy, które nadają się także do podróży ze względu na niewielki rozmiar. Dodatkowo decydując się na szczoteczkę tej marki możemy dostosować ją pod swoją skórę. Mamy do wyboru szczoteczkę do skóry mieszanej, wrażliwej, tłustej i normalnej. Kolejnym plusem urządzenia tej firmy jest materiał, z którego są one wykonane, a mianowicie hipoalergiczny silikon klasy medycznej odpornego na gromadzenie się bakterii. Szczoteczki marki FOREO są dostępne głównie w Sephorze. 

Inną bardzo ciekawą firmą produkującą szczoteczki jest DermoFuture dostępna Cocolicie. O ile w przypadku Foreo trzeba przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych, tak Dermofuture możemy dostać już od kilkudziesięciu. Posiada ona wiele dobrych opinii i wszystkie niezbędne funkcje do prawidłowego oczyszczania. 

Warto także przejrzeć inne oferty dostępne w internecie, porównać ceny i szukać promocji. Wtedy na pewno każdemu uda się znaleźć coś dla siebie. 

Szczoteczka soniczna – minusy 

Jeżeli planujesz zakup szczoteczki sonicznej do oczyszczania twarzy warto zdawać sobie sprawę także z jej minusów. Nigdy nie wolno używać szczoteczki, jeżeli na twarzy pojawiły się różnego rodzaju rany lub zmiany naskórka. Jej działanie jest zbyt intensywne w takiej sytuacji i mógłby powodować dodatkowe, poważne podrażnienia. Dodatkowo szczoteczka soniczna nie sprawdzi się u osób, które posiadają bardzo wrażliwą lub naczynkową skórę twarzy, gdyż jej działanie może niekorzystnie wpływać na takiego rodzaju cerę. 

Innego rodzaju minusem jest cena. Wiele szczoteczek sonicznych kosztuje nawet powyżej 500 zł. Na szczęście obecnie coraz więcej firm rozpoczęło swoją przygodę ze szczoteczkami do twarzy i można znaleźć coraz to lepsze produkty w korzystnych cenach.

Pielęgnacja twarzy
fot. pixabay

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Przed przystąpieniem do oczyszczania skóry za pomocą szczoteczki sonicznej musimy dokładnie usunąć makijaż. Następnie na skórę nakładamy preparat do oczyszczania twarzy, np. żel lub piankę. Co ważne powinien on być dobrany do naszego typu cery.

Kolejnym etapem jest uruchomienie szczoteczki i przyłożenie jej do twarzy, ale nie naciskamy zbyt mocno. Oczyszczamy skórę okrężnymi ruchami. Cały zabieg powinien trwać od 30 sekund do 2 minut, w zależności od tego jaki czas zaleca producent szczoteczki i jaki jest typ naszej cery.

W przypadku skóry wrażliwej zawsze czas działania szczoteczki na skórze musi być krótszy. Szczoteczki nie powinno się używać więcej niż 2-3 razy w tygodniu. 

Szczoteczka soniczna to bez wątpienia nowość w zakresie pielęgnacji twarzy. Jeżeli nie widzisz pierwszych efektów od razu – nie przejmuj się. Efekty moga pojawić się nawet dopiero po 3 miesiącach regularnego stosowania. 

Istnieje wiele metod na pielęgnację skóry twarzy. Najbardziej popularna jest filozofia koreańska, która jednak zakłada, że postawą dobrej pielęgnacji jest oczyszczenie. Dzięki szczoteczce możesz to osiągnąć w łatwy, przyjemny i co najważniejsze szybki sposób, gdyż sam zabieg oczyszczania trwa dosłownie chwilkę.

A czy Wy używacie szczoteczek sonicznych do twarzy? I jak dbacie o pielęgnację swojej twarzy? Podzielcie się swoimi wrażeniami i opiniami w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here