Każda z nas chciałaby mieć idealnie gładką cerę pozbawioną niedoskonałości. Pomóc nam w tym mają kosmetyki, których w każdej drogerii jest całe mnóstwo. Jednak to nie same produkty sprawią, że nasza skóra będzie ładnie wyglądać każdego dnia, a odpowiednia pielęgnacja. Sprawdź jakie działania musisz podjąć, żeby poprawić kondycję swojej skóry twarzy.

Oczyszczanie

Pierwszym bardzo ważnym elementem w pielęgnacji twarzy jest oczyszczanie. Każda Wasza pielęgnacja powinna rozpocząć się właśnie od oczyszczania. Na skórze znajduje się bardzo dużo zanieczyszczeń, takich jak kurz, brud, nadmiar sebum, resztki martwego naskórka czy pozostałości po makijażu. To wszystko powoduje, że skóra nie może oddychać i zostaje naruszona jej prawidłowa równowaga. Dodatkowo niewłaściwie oczyszczona skóra twarzy nie będzie prawidłowo przyswajać kolejnych kroków w pielęgnacji, np. kremów. 

Skórę twarzy warto oczyszczać dwa razy dziennie. Najpierw musimy skupić się na użyciu używając płynów micelarnych czy płynów do demakijażu (pamiętajcie, żeby nie zostawiać ich na skórze), a następnie żeli lub pianek do mycia twarzy.

Twarz możemy oczyszczać też za pomocą szczoteczki sonicznej do twarzy. W ten sposób rano pozbędziemy się nadmiaru sebum, potu czy kurzu, natomiast wieczorem musimy wykonać demakijaż, usuwając wszelkie pozostałości po całodniowym makijażu. Dokładne oczyszczanie twarzy będzie miało także skutki długotrwałe. Spowoduje, że nasza skóra twarzy dłużej zachowa młody, promienny i zdrowy wygląd. 

Pielęgnacja twarzy
fot. pixabay

Złuszczenie

Eksfoliacja, czyli inaczej mówiąc złuszczenie naskórka jest również bardzo istotnym elementem w pielęgnacji twarzy. Jednak nie wykonujemy go codziennie, dlaczego? Mogłoby to spowodować podrażnienie skóry, a czasami nawet uszkodzenie naskórka. Złuszczenie skóry twarzy to nic innego jak popularny peeling. Wystarczy wykonywać go co 2-3 dni, żeby usunąć zrogowaciały naskórek czy głęboko osadzone w porach sebum. Jeżeli twoja skóra jest wrażliwa uważaj na peelingi gruboziarniste. W takim przypadku lepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne. 

Tonizacja

Trzecim krokiem jest tonizowanie naszej skóry. Niestety bardzo często o tym zapominamy, ponieważ jesteśmy przekonani, że po dokładnym oczyszczeniu nie ma potrzebny kolejny raz przemywać naszej twarzy. A tutaj okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Tonik ma za zadanie przywrócić właściwe kwaśne PH skórze, które zostało zmyte w trakcie oczyszczania. Utrata właściwego PH oznacza, że skóra traci swoją barierę ochronną przed grzybami, bakteriami czy innymi szkodliwymi czynnikami. Pamiętajcie, żeby używać toników nie zawierających alkoholu. Pozwoli wam to uniknąć wysuszenia i podrażnienia skóry. 

Zabieg - pielęgnacja twarzy
fot. pixabay

Odżywianie

Odżywianie skóry jest to etap w pielęgnacji twarzy, którego nie musisz wykonywać codziennie, a już na pewno nie dwa razy dziennie. W momencie, kiedy po dokładnym oczyszczeniu i tonizacji pory są otwarte można zastosować kosmetyki o bogatym składzie, np. zawierające skondensowaną witaminę C. Tutaj idealnie sprawdzą się maski w płachcie, esencje, cięższe kremy regenerujące czy sera do twarzy. Jest to także idealny moment na użycie kremu pod oczy. Używanie tego typu kosmetyków to świetna porcja witamin dla naszej skóry twarzy. 

Nawilżenie

Ostatnim etapem pielęgnacji skóry twarzy jest nawilżenie. Jest ono związane z używaniem nawilżającym kremów do twarzy. Pamiętajcie, żeby inny krem stosować wieczorem, a inny rano. Po porannej pielęgnacji znaczenie lepiej sprawdzi się lżejszy krem. Może on zawierać filtry UV, co ochroni naszą skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Z kolei wieczorem korzystniejszym wyborem dla naszej skóry będzie intensywnie nawilżający krem. Tutaj dobrze wybierać kremy odżywcze, które pozwolą zmęczonej skórze na regenerację.

Pielęgnacja skóry twarzy nie musi być ani trudna, ani czasochłonna. Warto jednocześnie z prawidłowym dbaniem o skórę pamiętać o zdrowym odżywianiu, piciu wody, odpoczynku czy aktywności fizycznej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here