Koreanki posiadają swoją własną filozofię na zdrową, piękną i długo młodą skórę twarzy. Nie należy ona do prostych i szybkich, ale potrafi zachwycić efektami. Bazuje na kosmetykach o bogatym składzie i składnikach pochodzenia naturalnego. 

Koreańska szkoła pielęgnacji twarzy składa się z 10 kroków. Wydaje się to dużo, ale nie są one aż tak skomplikowane i przy odrobinie wysiłku dzięki nim możemy osiągnąć upragniony efekt. Jakie to kroki? 

twarz i kapelusz
fot. pixabay
 1. Oczyszczenie (demakijaż) produktami z olejami
  Najważniejszym krokiem koreańskiej pielęgnacji jest bardzo dokładne oczyszczenie i demakijaż. Musimy wykonywać je codziennie kosmetykami zawierającymi oleje. Olej bardzo dokładnie rozpuszcza zgromadzone na twarzy zanieczyszczania oraz sebum. Stosowanie olejów do demakijażu jest bardzo ważne, ponieważ część składników rozpuszcza się tylko w tłuszczach, więc tylko dzięki nim możemy dokładnie pozbyć się resztek makijażu.
 2. Oczyszczanie na bazie wody
  Kolejnym etapem jest oczyszczenie resztek zanieczyszczeń (tych, z którymi nie poradził sobie olej) za pomocą kosmetyków myjących i wody. Musimy wykonywać to codziennie, a według koreańskiej filozofii najlepiej do takiego oczyszczania sprawdzą się pianki myjące. Jedną z niech jest świetna pianka myjąca od Faceboom. 
 3. Peeling
  Trzecim krokiem jest peelingowanie naszej skóry twarzy. Tego zabieg powinniśmy wykonywać co 3 dni. Dzięki temu z naszej skóry zostaną usunięte resztki martwego naskórka. W koreańskiej pielęgnacji najczęściej wykorzystywane są delikatne peelingi enzymatyczne. Usuwanie martwego naskórka jest szczególnie istotne w kontekście kolejnych kroków naszej pielęgnacji. Dzięki temu następne kosmetyki będą się o wiele lepiej wchłaniać i trafią do najgłębszych warstw naszej skóry. Pamiętajmy, że peelieng można wykonywać częściej, np. kiedy czujemy, że nasza skóra po prostu tego potrzebuje, albo rzadziej, gdy obserwujemy podrażnienia na skórze.  
 4. Tonizacja
  Ważnym elementem, który musi być powtarzany codziennie jest tonizowanie skóry twarzy. Pozwala to przywrócić jej naturalne pH, które zabierają nam w szczególności kosmetyki do makijażu. Tutaj warto pamiętać, żeby nie czekać do całkowitego wyschnięcia toniku, a jeszcze w czasie kiedy twarz jest lekko wilgotna, nałożyć kolejny kosmetyk.  
 5. Esencja
  Mało kto w swojej pielęgnacji używa esencji. Wielka szkoda, bo daje ona naszej skórze ogromne nawilżenie.  Jeżeli chcemy zaobserwować szybko efekt używania esencji, powinniśmy codziennie wklepywać ją w skórę twarzy. Nakładana na wilgotną skórę, głębiej wnika i sprawia, że skóra jest promienista i pełna blasku. Po jej użyciu możemy czuć się, jak po zabiegu w salonie kosmetycznym. 
 6. Maska w płachcie
  Następnym krokiem jest maska, według koreańskiej filozofii tylko w płachcie. Najlepiej stosować ją co 3 dni, podobnie jak peeling. Po nałożeniu, maska powinna idealnie przylegać do skóry, w celu zapewnienia jak najlepszego nawilżenia. Maska daje skórze dużą dawkę substancji odżywczych. Trzeba tylko uważać, żeby nie zaschnęła na twarzy. Jest najbardziej przyjemnym i relaksującym elementem koreańskiej pielęgnacji.  
 7. Serum
  Następnym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji jest serum. Nie ma tak ciężkiej konsystencji jak krem, dzięki czemu potrafi dostać się do głębi skóry. Serum może być pomocne nawet w leczeniu trądziku czy przebarwień. Możemy używać go codziennie lub co kilka dni. Posiada skoncentrowane składniki odżywcze i nawilżające.

 8. Krem pod oczy
  Często zapominamy używać kremu specjalnie przygotowanego na okolice oczy. Warto używać go codziennie, ponieważ skóra pod oczami jest narażona na szczególne wysuszenie. Dodatkowo używanie takiej kremu zapewni odpowiednie nawilżenie oraz przedłuży młodość skóry pod oczami.  
 9. Krem nawilżający
  Powinniśmy używać go każdego dnia. Krem sprawia, że nasza skóra jest elastyczna, a także tworzy pewnego rodzaju ochronę dla wcześniej wykonanej pielęgnacji. Warto pamiętaj, że krem nawilżający nie jest tylko dla skóry suchej, ale także tłustej czy mieszanej. Suchej skórze zapewni nawilżenie, a przetłuszczająca będzie wytwarzała mniej zbędnego sebum.  
 10. Ochrona przed promieniami słonecznymi
  Często nie mamy świadomości, że promienie słoneczne niekorzystanie wpływają na naszą skórę twarzy, przyspieszając proces starzenia. Dlatego według koreańskiej pielęgnacji trzeba każdego dnia używać filtrów w celu ochrony naszej skóry twarzy. 
relaks na trawie
fot. pixabay

Korańska pielęgnacja jest dość wymagająca, ale zapewnia świetne efekty. Jeżeli natomiast szukasz czegoś krótszego, to sprawdź jak pielęgnować swoją skórę w pięciu krokach oraz jakie niedrogie kosmetyki można przy tym stosować. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here