Każdy rodzic chcąc wybrać ciekawą zabawkę dla swojego dziecka staje przed sporym dylematem. Producenci zabawek prześcigają się w pomysłach i ciężko zdecydować, która z nich sprawi, że dziecko będzie rozwijało swoje umiejętności, a dodatkowo miło spędzi czas. Jest jednak kilka kultowych zabawek, które zaciekawią każdego maluszka. 

Na rynku jest wiele firm produkujących zabawki dla małych dzieci, np. Chicco, Fischer Price, Dumel Discovery, Clementoni, Vtech i tym podobne. Każda z tych firm w swojej ofercie posiada szereg różnego typu zabawek, które pomagają małemu dziecko rozwijać umiejętności sensoryczne oraz intelektualne. Jednak jest kilka, które zasługują na szczególną uwagę. Prezentujemy je poniżej w tym tekście wraz z krótkim opisem i charakterystyką. 

Zabawki dla małych dzieci
fot. pixabay
 1. Fischer Price, Szczeniaczek Uczniaczek
  Jest to zabawka dla dzieci od 6 miesiąca życia. Ma kształt uroczego pieska, który może być w wersji niebieskiej lub różowej. Dzięki niemu maluszek uczy się pierwszych słów (nazwy części ciała, kolory kształty). Dzieje się to przez dotyk. Dziecko może naciskać na nogi, ręce, uczy pluszowego szczeniaczka, a ten będzie wydawał radosne dźwięki. Posiada trzy tryby nauki, dzięki czemu dopasowuje się do tempa rozwoju każdego dziecka. Szczeniaczek ma wbudowane także ponad 75 piosenek, melodii i wypowiedzi, dlatego pozostaje ciekawą zabawką na dłużej.
 2. Dumel Discovery, Odkrywczy Domek
  Odkrywczy Domek to zabawka interaktywna dla dzieci od 12 miesięcy. Wszystkie przedmioty, które maluszek znajdzie w domku już wcześniej widział w realnym świecie, będzie miał więc okazję do oswojenia się z nimi. Każdy z elementów jest interaktywny, więc dziecko będzie mogło usłyszeć chociażby odgłos spuszczanej wody w toalecie, pracującej pralki, czy skrzypiących drzwi. Domek posiada także funkcję rymowanek, w której dziecko usłyszy zabawne wierszyki związane z piekarnikiem, drzwiami czy telefonem.
 3. Hape, Baby Einstein, Magiczne Pianinko
  Jest to drewniana zabawka, która pozwoli maluszkowi poczuć muzykę od najmłodszych lat. Pianinko posiada dotykowe klawisze, które ułatwi dzieci odkrywanie dźwięków. Zabawka reaguje na dotyk i ciepło palców. Dodatkowo pianinko posiada karty z melodiami, wystarczy naciskać klawisze w namalowanych na nich kolorach, aby je odtwarzać. Pianino ma także tryb samodzielnego komponowania muzyki.
 4. Clementoni, Pociąg Farmera
  Zabawka, która świetnie sprawdzi się dla dzieci od 12 miesięcy. W zestawie jest interaktywna ciuchcia, która przejeżdża przez farmę mijając różne zwierzątka. Kiedy pociąg mija dany punkt zaczyna on ożywać, np. młyn zaczyna się obracać, kogut i kaczątko wydają dźwięki, ramiona dźwigów podnoszą się. Zabawka nie tylko pobudza wyobraźnię, ale także rozwija koordynację ruchową i manualną.
 5. Maskotka interaktywna – Wydra Oddychający uspokajacz od Fisher-Price to jak podaje sam producent „wyjątkowa pluszowa przytulanka, która uspokoi Twoje dziecko”. Rozwija zmysły dziecka, a także uczy go dobrych nawyków, bezpieczeństwa i odpowiedzialności.
Lalki dl dzieci
fot. pixabay

Każdy rodzic, który ma dziecko, musi wraz ze swoją drugą połówką zastanowić się dokładnie, co najbardziej zaciekawi jego malucha, bo wybór jest duży, a każda zabawka skrywa wiele możliwości. Każde dziecko jest inne i interesują go innego typu zabawki, dlatego tak ważne jest to, żeby obserwować, co nasze pociechy chcą robić, w jakim kierunku się rozwijać, czym bawić, itp. 

Gdybyśmy mieli podjąć się jednak próby pewnej generalizacji to zdecydowanie warto wybrać zabawki posiadające w sobie elementy edukacyjne oraz rozwijające sensorykę. Bo w końcu zabawki nie muszą tylko bawić. Mogą też rozwijać wiele zmysłów naszego dziecka, poszerzać jego horyzonty i zmieniać punkt widzenia na różne sprawy. Wiele zabawek to początek ciekawej przygody dla naszych pociech. 

Zabawki warto kupować w sklepach internetowych, bo wysyłki z tych sklepów są coraz tańsze, a ceny produktów są po prostu dużo niższe, więc na zabawki nie będziemy musieli wydawać wielu naszych oszczędności.

A jakie zabawki Waszym zdaniem są najlepsze dla dzieci? Które sprawdzają się w Waszych Wpiszcie koniecznie swoje typy w komentarzach do tego artykułu. Czekamy na pierwsze odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here