Kończysz remont kuchni, masz już wstawione meble i chcesz teraz postawić przysłowiową kropkę nad „i”? A może dopiero planujesz wyremontować swoją kuchnię i tworzysz plan całej akcji? W obu przypadkach warto pamiętać o kilku zasadach, żeby używanie naszej kuchni było maksymalnie komfortowe i wygodne. 

Funkcjonalna kuchnia – co to znaczy?

Kuchnia jest jednym z droższych pomieszczeń do remontowania, ale jednocześnie jednym z ważniejszych, bo w kuchni spędzamy masę czasu razem ze swoimi najbliższymi.

Bez względu na to, czy mamy dom, czy też mieszkanie w bloku – dodatki kuchenne są bardzo ważnym elementem w każdej kuchni. Z kilku powodów. Po pierwsze – nadają kuchni stylu. Po drugie – powodują, że gotowanie i przygotowywanie posiłków staje się dużo szybsze i przyjemniejsze.

Generalnie można powiedzieć, że dzięki dodatkom nasze wnętrza mają swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Dodatki są taką wisienką na torcie, która uwieńcza cały remont.

Niestety, niektórzy zapominają o dodatkach i takich produktach, które dla innych wydają się być po prostu obowiązkowe.

Kuchnia
fot. pixabay

Jakie produkty są konieczne w każdej kuchni?

Na to pytanie można odpowiedzieć na dwojaki sposób. Ktoś powie, że nie wyobraża sobie kuchni bez bez piekarnika, blatu czy czajnika – i to jest oczywista oczywistość.

Jednak my dziś skupimy się na mniej oczywistych produktach, dodatkach, gadżetach. Takich rzeczach, które dodadzą nam smaku i spowodują, że używanie kuchni, gotowanie i wspólne spędzanie czasu w kuchni z najbliższymi stanie się czystą przyjemnością.

Pamiętajmy też, że naprawdę dobre i ciekawe akcesoria do kuchni nie muszą być drogie. Ceny wybranych produktów zaczynają się już od 5-10 zł. Choć oczywiście są też kosztowne i drogie zabawki kuchenne, kosztujące nawet kilka tysięcy.

Według nas w każdej kuchni powinny znaleźć się: 

  • pojemniki na przyprawy
  • rozkładany stołeczek / stopień
  • waga kuchenna
  • płotek za oknem na parcie pełnym świeżych ziół
  • pojemniki na płatki, musli i inne produkty sypkie
  • minutnik
  • liczne łyżki, miarki i gadżety, które ułatwią gotowanie
Gadżety kuchenne
fot. pixabay

Gadżety kuchenne dla lubiących gotować

Wszyscy fani gotowania powinni w szczególny sposób zadbać o to, żeby w kuchni była cała masa produktów, ułatwiających gotowanie. Dobre produkty takie jak patelnie, garnki, oczyszczacze, miksery, wyciskacze ułatwiają później prace. Dzięki nim nawet osoba bez specjalnych zdolności kulinarnych jest w stanie wyciągnąć więcej i przygotować przynajmniej zjadliwe potrawy.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również roboty kuchenne. Niektóre z nich są w stanie praktycznie samemu przygotować dla nas posiłki. Wystarczy, że włożymy do nich produkty – oczywiście w odpowiedniej kolejności i zgodnie z instrukcją i przepisem, a otrzymamy po pewnym czasie gotowe do spożycia danie.

Co ciekawe – produkty te z miesiąca na miesiąc tanieją. Wynika to z faktu coraz większej dostępności oraz tego, że popularne sieciówki, np. Lidl wprowadza je do swojej oferty. Warto z pewnością kupić, wypróbować i przetestować w swojej kuchni.

A jakie gadżety Waszym zdaniem powinny się znaleźć w każdej kuchni? Macie takie produkty, które dobrze się Wam sprawdzają i bez których po prostu nie wyobrażacie sobie życia? Dajcie znać w komentarzu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here