Dzieci w sposób naturalny chcą spędzać wolny czas i bawić się na świeżym powietrzu, tylko nie zawsze mają do tego odpowiednie warunki. Wypadałoby zatem je stworzyć. Rodzice, którzy dysponują dużym podwórkiem albo przynajmniej własnym ogródkiem działkowym, śmiało mogą stworzyć w taki miejscu idealną przestrzeń do beztroskich dziecięcych zabaw. Rozrywkową strefę wypełnią różne akcesoria. Poniżej opisujemy te, po które zawsze warto sięgnąć.

Piaskownice dla dzieci

Pierwszy przykład nie mógłby być inny. A są nim oczywiście piaskownice dla dzieci, czyli jedne z absolutnie najciekawszych i najbardziej funkcjonalnych zabawek dziecięcych. Trudno się nimi znudzić. Maluchy, zwłaszcza te kilkuletnie, mogą przesiadywać w piaskownicach dosłownie całymi godzinami, najpierw budując różne kształty przy pomocy kolorowych foremek, by potem przejść do konstruowania prawdziwych tuneli albo tworzyć tory wyścigowe, a następnie szusować po nich zabawkowymi samochodzikami. Piaskownica powinna być wykonana z drewna. Musi być też na tyle duża, aby dziecko mogło bawić się w niej wspólnie z rówieśnikami. Relacje międzyludzkie są przecież istotne. To ważne, aby dziecko już w młodym wieku uczyło się nawiązywać znajomości i uczyło się bawić z innymi szkrabami, a także dzielić z nimi zabawkami czy nawet przestrzenią do zabawy.

Trampoliny

Ostatnio jednak zaszczytne miejsce najmodniejszej zabawki ogrodowej dla dzieci zajęła trampolina. Parki trampolin rozkochały w sobie i najmłodszych, i tych znacznie starszych, czemu trudno się dziwić, skoro ze skakania można czerpać olbrzymią przyjemność. Poprzez umieszczenie chociażby niewielkiej trampoliny w ogrodzie rodzic zachęca swoje dziecko do ciekawej formy aktywności. Nie musi go do niczego zmuszać, a maluch sam zaczyna się ruszać, bo teoretycznie uprawia sport, ale w rzeczywistości skakanie jest dla niego po prostu świetną zabawą. Taką trampolinę trzeba oczywiście dopasować do wieku jej potencjalnych użytkowników. Inne zabawki sprawdzą się u dwuletnich czy trzyletnich szkrabów, a zupełnie inne u starszych dzieci, które chodzą już do szkoły.

Baseny

Trampoliny i piaskownice dla dzieci są naprawdę świetne. Gwarantują mnóstwo zabawy i potrafią zająć każdego malca na długi czas, czasem nawet i cały boży dzień. Problemem może być jednak to, że z tego typu zabawek trudno skorzystać w momencie, gdy na dworze panuje okrutny upał i trudno nawet usiedzieć w miejscu, a co tu dopiero mówić o skakaniu czy bawieniu się w piasku. Wyjściem z sytuacji może być jednak… basen! Latem zdecydowanie warto umieścić go w ogródku, aby maluch zawsze mógł się w nim schłodzić. Nawet jeśli na działce nie ma zbyt wiele miejsca na ustawienie większego ogrodu, mały brodzik też będzie niezłym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here