Przy tak trudnym wyborze, jakim jest wzięcie większej sumy pieniędzy niż mamy na swoim koncie, nasuwa się od razu pytanie kredyt a pożyczka?

Kredyt a pożyczka

Czym to się tak naprawdę różni od siebie? I jakie mamy korzyści z kredytu, albo z pożyczki. Wszystko zależy od tego, czy potrzebujemy pieniędzy od razu, czy możemy poczekać dłużej. Ale również ważną rzeczą jest kwestia, tego ile potrzebujemy, ile mamy swojej gotówki. Jeśli chodzi o pożyczki, jest kwestia mniej skomplikowana. Jest kilka rodzajów pożyczek. Są tak zwane pożyczki chwilówki, które dają gotówkę bardzo szybko, ale są bardzo wysokie spłaty takiej pożyczki.

Są także inne rodzaje pożyczek, dostępnych na rynku w banku bądź parabankach, które mają w swojej ofercie pożyczki dostępne praktycznie zaraz od ręki, lub na tak zwany na dowód. Wzięcie wtedy takiej pożyczki trwa dosłownie kilkanaście minut, bez zbędnych papierków do wypełnienia. Jednakże przy wzięciu takiej pożyczki, trzeba się liczyć z wysokimi odsetkami, jak i krótkimi możliwościami spłaty rat. Dodatkowo jest także dość wysokie oprocentowanie. Jednak jest też możliwość wzięcia pożyczki od osób znajomych jeśli nie są to duże kwoty, wtedy unikniemy opłat dodatkowych związanych z bankiem i będziemy mieć inne terminy spłaty bardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Zaś jeśli chodzi o sam kredyt jest, to bardziej skomplikowana sprawa, gdyż tutaj sama procedura udzielania kredytu jest dłuższa. Od samego początku bank będzie wymagał od nas potwierdzenia jakiegoś dokumentu, który poświadczy, że ów kredyt, który nas interesuje, będziemy później w stanie spłacić. Kwoty kredytu mają także duże znaczenie jeśli chodzi o samą długość procesu udzielania kredytu.

Kredyt w banku, w którym mamy ROR

Wiadomo jest, iż jeśli pójdziemy po kredyt do banku, w którym już mamy swoje konto, to będą patrzeć bardziej przychylnie na nas, jak i zaproponują nam lepszą ofertę. Biorąc kredyt jednak trzeba się liczyć z tym, że jest to kwota, którą będzie się później spłacać przez kilka bądź kilkanaście lat. Bank wyznacza odpowiedni dzień w miesiącu, w którym trzeba wpłacić na bankowe konto sumę wcześniej ustaloną do spłaty. Z samą pożyczką jest dużo szybciej, mniej papierkowej roboty i mniej inwigilacji w ogólny stan finansowy i dobrobyt osoby zainteresowanej.

Ale trzeba pamiętać o tej szybszej czasowo racie do spłaty. Niekiedy taka spłata pożyczki wychodzi de facto dużo drożej w całości niż wzięcie kredytu i spłacanie przez kilkanaście lat. Zarówno pożyczka jak i kredyty są to kwestie, które są bardzo poważne i należy je wcześniej dobrze przemyśleć. Nie jest zbyt dobre, by brać pożyczkę, bądź kredyt pod wpływem chwili i emocji. Po wzięciu kredytu banku już nie będzie interesować nasza obecna sytuacja finansowa. Będą wymagać w terminie dogadanej wcześniej spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here