Choć wszyscy jesteśmy na co dzień otoczeni różnego rodzaju sprzętem elektrycznym oraz elektronicznym, to wiele osób wciąż nie potrafi lub niespecjalnie chce korzystać z dobrodziejstw współczesnego świata. Jak nietrudno się domyślić, to głównie osoby starsze mają pewne opory przed korzystaniem z choćby smartfona czy laptopa. Niekiedy jednak to młodsi stronią od wszelkich urządzeń tego typu. Jakikolwiek jest wiek takich osób, łączy je jedno: naprawdę trudno jest je przekonać, że nowinki technologiczne bardzo przydają się w codziennym życiu, a niebawem mogą się stać wręcz niezbędne – wystarczy spojrzeć na to, jak popularne staje się płacenie telefonem. A to przecież tylko jedno z ułatwień, jakie dają nam urządzenia, które mamy nieustannie obok siebie. Warto więc się do ich obecności przyzwyczaić, ale też postarać się oswoić je, poznać lepiej i przekonać się samemu, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Korzystanie z laptopa

Pokazanie starszym osobom, iż komputery wcale nie są szatańskim wynalazkiem, wbrew pozorom, wcale nie musi być misją niemożliwą do wykonania. Owszem, taką się wydaje, ale wystarczy pokazać dziadkom, w jak prosty sposób mogą się za pośrednictwem laptopa komunikować z wnukami, aby natychmiast zmienili swoje zdanie o komputerach! Trochę cierpliwości, wyjaśnienie, krok po kroku, co i jak, powinny uświadomić im, iż dzięki umiejętności obsługi przenośnego komputera mogą zrobić niezwykle wiele interesujących rzeczy! Internet pozwala przecież na poszerzanie wiedzy, poznawanie nowych ludzi czy rozwijanie wszelkich hobby. Starsze osoby z pewnością to docenią!

Jak zrobić screena na laptopie?

A co w takim razie z nieco młodszymi? Jeśli posiadają awersję do inteligentnych urządzeń, takich jak komputer, to może należy im po prostu wytłumaczyć, że znajomość ich obsługi to dziś rzecz absolutnie podstawowa i konieczna. Być może kiedyś zdarzyło im się zepsuć taki sprzęt, lub nie mieli pojęcia, jak wykonać na nim konkretną czynność? Wystarczy wówczas pokazać im, jak zrobić screena na laptopie czy jak ustawić odpowiednią głośność. To banalne sprawy dla kogoś, kto wie, jak je wykonać. Dla osób, które tej wiedzy nie posiadają, trzeba być wyrozumiałym i zachęcić je do stopniowego zapoznawania się z komputerem, które bez wątpienia zaowocuje w przyszłości.

Takie powolne wdrażanie ich w tajniki pracy na laptopie z pewnością będzie dla nich korzystne – grunt, to pokonać ich początkową niechęć i złamać przekonanie, że mogą sobie poradzić bez komputera.
Jak zatem widać, kluczem do dotarcia do poszczególnych osób jest poznanie ich konkretnego przypadku i pomoc w poznaniu komputerowego świata na nowo, lub po raz pierwszy. Niezależnie od wieku czy wykształcenia, umiejętność pracy na komputerze to dzisiaj konieczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here