Rozstanie to ciężki czas w życiu każdego człowieka. Czasami ból po zerwaniu z bliską osobą może powodować stany ciągłego przygnębienia, a nawet depresji. Nie istnieje jeden przepis na to jak zapomnieć o ukochanej osobie, jednak warto próbować, aby odzyskać równowagę i móc zacząć żyć na nowo.

Jak poradzić sobie po rozstaniu – oddaj się swojemu hobby

Życie w parze wymaga od nas czasami częściowej rezygnacji z naszych pasji. Będąc w związku poświęcamy sporo czasu naszej drugiej połówce, zapominając co tak naprawdę sprawia nam przyjemność. Niekiedy ciężko jest pogodzić nasze hobby, życie w parze, pracę i masę innych obowiązków. Niektóre osoby z braku lepszego rozwiązania odstawiają więc w kąt swoje pasje. Czas po rozstaniu to świetny sposób na to, żeby przypomnieć sobie co sprawia nam radość. Oddanie się swojemu hobby pomoże również zająć nasze myśli i wolny czas, zapełni też pustkę, którą możemy odczuwać po rozstaniu. Udowodniono, że czas poświęcony na hobby ma niezwykle pozytywny wpływ zarówno na naszą psychikę, ale redukuje również różnego rodzaju napięcia pojawiające się w naszym ciele. Hobby to synonim relaksu i odprężenia – dwóch rzeczy, które pomogą w dojściu do siebie po rozstaniu.

Zacznij uprawiać sport

Jeżeli wcześniej nie miałeś czasu czy ochoty na to, żeby zająć się uprawianiem sportu, czas po rozstaniu to idealny moment na to, żeby to zmienić. Wyjście na siłownię pozwoli wyładować nagromadzoną energię, a także pomoże odbudować nadwyrężone morale. Zadbanie o swój wygląd to częsty sposób na walkę z dręczącym nas po rozstaniu przygnębieniem. Endorfiny wytwarzane podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych są nieocenioną pomocą w walce z podłym nastrojem czy przygnębieniem. Siłownia to także miejsce, w którym możemy poznać nowych ludzi i nawiązać nowe znajomości.

Jak zapomnieć po rozstaniu – spotkaj się znajomymi

Większość osób pozostających w związku ma na swoim sumieniu częste zaniedbywanie znajomych – czas po zerwaniu to idealny moment na to, żeby nadrobić wszystkie towarzyskie zaległości. Znajomi i przyjaciele to także jedni z lepszych terapeutów. Jeżeli potrzebujemy się wygadać i wypłakać w czyjeś ramię, warto pomyśleć właśnie o najbliższych, zaufanych osobach.

Gdy rozstanie nas przerasta – wizyta u specjalisty

Czasami rozstanie jest dla nas tak bolesne, że przez długi czas nie wiemy co ze sobą zrobić. Nie wiemy jak poradzić sobie po rozstaniu i wydaje nam się, że nic nie jest nam w stanie pomóc. Gdy stan przygnębienia trwa przez długi czas, a nasz nastrój zaczyna się pogarszać, koniecznie powinniśmy zgłosić się do terapeuty. Psycholog pomoże nam przepracować zaistniały problem, a tym samym wrócić do normalności. Należy pamiętać, że pomoc specjalisty to żaden wstyd, co więcej, czasami stanowi jedyne rozwiązanie problemu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki materac?
Następny artykułJak rozliczyć PIT-37?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here