Pandemia COVID-19 radykalnie zmieniła nie tylko styl życia milionów ludzi, ale także spowodowała światowy kryzys. Prawie wszystkie obszary gospodarki zostały poddane najtrudniejszym testom, tysiące przedsiębiorstw są na skraju zamknięcia. Przemysł, rynek towarów i usług, system bankowy, naukowo-techniczny i wiele innych segmentów są poważnie zagrożone, jeśli nie całkowitym upadkiem, to ogromnymi stratami. Znalezienie pracy za granicą bez znajomości języka w takich warunkach jest bardzo trudne.

Rynek pracy w czasie pandemii

Rynek pracy został również poważnie uderzony. Między krajami jest ograniczona, a gdzieś w ogóle przestanie się mobilność pracownicza. Nawet przed epidemią znalezienie pracy za granicą nie było takie łatwe, ale dziś jest to praktycznie los na loterię.

Zamknięcie granic państwowych, wszechobecne środki kwarantanny, zakończenie pracy wielu organizacji pozbawiły ogromną liczbę osób Pracy i stabilnych zarobków. Oczywiście, po recesji epidemii rynek częściowo się zregeneruje, ale na pewno nie powinieneś oczekiwać poprzedniej liczby ofert zatrudnienia.

Praca za granicą – jak szukać?

Jakie zawody są poszukiwane za granicą? W pandemii i po niej Kierunki zawodowe zostaną ponownie ocenione. Bardzo ucierpiała branża turystyczna, transportowa, sfera show-biznesu i usług. Teraz nawet w najbardziej popularnych krajach uzdrowiskowych znacznie zmniejszy się zapotrzebowanie na przewodników, animatorów, pracowników hoteli, biur podróży, kelnerów, pracowników domowych, organizatorów imprez itp.:

* personel medyczny (na czas epidemii);
* courier;
* pracownicy segmentu produkcyjnego (po pandemii-w celu zwiększenia dotychczasowych wolumenów);
* specjaliści IT;
* operatorzy call center;
* asystenci pielęgniarscy;
* twórcy aplikacji, serwisów wideo;
* specjaliści od cyberbezpieczeństwa;
* kryzysu menedżerowie;
* inżynier;
* eksperci od transformacji cyfrowej i HR;
*kierowcy ciężarówek.

Lista przewidywanych poszukiwanych zawodów nie jest kompletna, ale oczywiste jest, że specjaliści w dziedzinie wsparcia życia ludzi, technologii wirtualnych, lekarzy i przywracających dobrobyt przedsiębiorstw, że tak powiem.

Do oficjalnego zatrudnienia potrzebna będzie Wiza pracownicza. Zezwolenie na wjazd jest wydawane na podstawie zaproszenia od pracodawcy. W związku z tym najpierw musisz znaleźć pracę. Istnieje kilka sposobów:

Dostać się do międzynarodowej firmy w swojej ojczyźnie i z czasem, jako doświadczony specjalista, z tej samej firmy przenieść się do pracy za granicą.
Skontaktuj się bezpośrednio z działami HR kilku interesujących firm, Prześlij swoje CV i przeprowadź wywiad przez połączenie wideo.

Szukać pracy za pośrednictwem grup z sieci społecznych (Facebook) po przybyciu do miejsca przeznaczenia

Studenci mogą wyjechać do pracy sezonowej, biorąc udział w jednym z programów wymiany (Work and Travel itp.).
W krajach azjatyckich, takich jak Turcja, Indie (Stan Goa), Wietnam, Tajlandia, przewodnicy i animatorzy byli poszukiwani przed pandemią koronawirusa. W tym roku oczywiście popyt znacznie spadł na te zawody, ale nadal możesz spróbować osiedlić się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here