Po długiej i mroźnej zimie, jakiej mieliśmy okazję w tym roku doświadczyć, w końcu doczekaliśmy się upragnionego lata. Nie dla wszystkich jest ono jednak ulubioną porą roku, i to z wielu powodów. Jednym z najczęściej się powtarzających jest fakt, iż latem, z oczywistych względów, nosimy znacznie mniej ubrań, niż ma to miejsce zimą. Nie możemy się już schować za grubymi swetrami i kurtkami – musimy, siłą rzeczy, pokazać trochę więcej ciała.

Problem z nadwagą

Nie każdemu to odpowiada, a już w szczególności tym, którzy po zimowych miesiącach przybrali nieco na wadze i za wszelką cenę usiłują to ukryć przed światem, a nawet samymi sobą. Najwięcej osób narzeka na to, iż przez ciepłe, sycące potrawy, których spożycie zimą jest naturalne i jak najbardziej wskazane, ich brzuch stał się zdecydowanie większy. W kompleksy wprawiają ich nowe fałdki i świadomość, że w tej właśnie części ciała odłożyło się najwięcej tłuszczu. Czy zatem można coś z tym fantem zrobić, zamiast popadać w coraz większą depresję? Jak pozbyć się brzucha – a raczej jak pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów, które akurat na nim się skumulowały?

Jak pozbyć się brzucha?

Wraz z nadejściem wiosny w sklepach pojawiają się pierwsze świeże owoce i warzywa. To one powinny stać się zamiennikiem dotychczasowych, ciężkich potraw, które doprowadziły do przytycia. Są one bowiem bogate w mnóstwo witamin oraz cennych minerałów, a przy tym skutecznie zmniejszają apetyt i sprawiają, że czujemy się lekko oraz w pełni sił. Jabłko na śniadanie, banan jako przekąska w porze lunchu lub na podwieczorek – to bardzo dobry początek diety, która niewątpliwie przyczyni się do utraty niechcianych wałków tłuszczu na brzuchu. Warto do niej dodać nie tylko warzywa i owoce, ale także chrupkie pieczywo. Definitywnie należy zrezygnować z dań mięsnych oraz ziemniaków. Latem i tak nie jesteśmy tak głodni, dlatego warto postawić na większe ilości wody do picia oraz lekkie przekąski.

Aktywność fizyczna

Kolejną ze zmian, jakie dobrze byłoby wprowadzić w życie, jeśli zbędny tłuszczyk nam przeszkadza, jest uprawianie ćwiczeń, które pomogą się go pozbyć. Nie każde ćwiczenia będą do tego celu odpowiednie, dlatego warto zajrzeć do Internetu i poszukać takich, które najskuteczniej poradzą sobie z dodatkowymi kilogramami odłożonymi na brzuchu. Ruch to zawsze bardzo dobry pomysł, jednak jeśli planujemy zgubić nieco wagi, to staje się on niemal koniecznością. Połączony ze zdrowym odżywianiem, może zdziałać prawdziwe cuda i to w naprawdę krótkim czasie! Nie ma się zatem co załamywać swoim wyglądem po zimie, tylko zakasać rękawy i wziąć się do roboty, aby coś w nim zmienić na plus. Na początku może być trudno, jednak początki nigdy nie należą do łatwych, dlatego grunt, to wytrwać w swoim postanowieniu zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here