Amnesia Haze to odmiana ciesząca się popularnością wśród wielu kolekcjonerów. Sięgają po nią zarówno doświadczeni nabywcy jak i osoby początkujące. Nasionka tej odmiany są wytrzymałe i odporne na szkodliwe oddziaływania. Z pewnością urozmaicą Twoją kolekcję, zajmując w niej wyjątkowe miejsce. Poniżej przybliżamy historię odmiany Amnesia Haze oraz podpowiadamy, dlaczego pełni tak ważną rolę w świecie kolekcjonerów nasion. 

Amnesia Haze i jej wyjątkowe geny 

Amnesia Haze to odmiana wykorzystywana nie tylko w celu produkcji nasion kolekcjonerskich. Znajduje także zastosowanie jako odmiana przeznaczona do krzyżowania z innymi. Wystarczy wspomnieć, że geny Amnesia Haze są obecnie szeroko rozpowszechnione w ziarenkach innych odmian. Innymi słowy, wiele współczesnych krzyżówek sięga swoimi korzeniami właśnie do Amnesia Haze, która jest ich genetycznym przodkiem. 

Ziarenka Amnesia Haze są odmianą hybrydową. W ich profilu genetycznym znalazły się zarówno geny roślin sativa jak i indica, pochodzących z orientalnych regionów świata: Hawaje, Jamajka, Tajlandia, Kambodża i Afganistan. Dzięki temu, w jednym ziarenku znajduje się niezwykle zróżnicowany „program rozwoju rośliny”. Z pewnością, włączenie Amnesia Haze do swojej kolekcji pomoże Ci w jej rozbudowie i uczyni jeszcze bardziej atrakcyjną. 

Amnesia Haze i jej historia – w telegraficznym skrócie 

Odmiana haze powstała stosunkowo późno – dopiero w latach 70. XX wieku. Liczne eksperymenty z krzyżowaniem genotypów pozwoliły uzyskać tę kultową odmianę. Doszło do tego na zachodnim wybrzeżu USA, jednak popularność odmian haze szybko przekroczyła granice tego kraju. Zyskała sobie międzynarodowe uznanie, a jej nasiona trafiły do zachodniej Europy, w tym do Amsterdamu. 

Dalsze eksperymenty doprowadziły do rozwoju kilku hybryd na bazie genotypu haze. Dość szybko, wykształciła się z nich odmiana Amnesia Haze, która jest obecnie szeroko eksploatowana wśród konopnych kolekcjonerów. 

Wyjątkowość odmiany Amnesia Haze tkwi między innymi w wysoce atrakcyjnym genotypie. Znajduje się w nim około 60-70% genów sativa oraz 30-40% genów indica. Ponadto, w składzie odmian Amnesia Haze znajduje się szeroki wachlarz naturalnych terpenów, odpowiedzialnych za charakterystyczny zapach konopi. 

Najpopularniejsze odmiany Amnesia Haze 

Kolekcjonerzy chętnie sięgają po odmianę Amnesia Haze. W każdej większej kolekcji nie powinno zabraknąć jej ziarenka. Szczególnie jeśli zależy Ci na stworzeniu kolekcji obfitującej w topowe i najpopularniejsze odmiany, wówczas Amnesia Haze to Twój must-have. Odmiana ta jest szczególnie chętnie wybierana w wersji feminizowanej oraz auto-flowering. Odpowiednia hodowla genetyczna pozwala uzyskać nasiona posiadające genotyp wyselekcjonowany zgodnie z najwyższymi kryteriami.

Nasiona marihuany Amnesia Haze możesz kupić w sklepie internetowym TanieSianie, specjalizującym się w kopnym asortymencie – w tym również w nasionach kolekcjonerskich. Oferowane produkty są całkowicie zabezpieczone przed potencjalnymi uszkodzeniami. Po zamówieniu otrzymujesz ziarenko zapakowane w hermetycznym pojemniku, odizolowana od szkodliwych oddziaływań. Odpowiednio przechowywane, nasionka z asortymentu TanieSianie są w stanie przetrwać okres nawet 7-10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here