Wydaje ci się, że w tym momencie to programiści zarabiają najwięcej? Kuszą cię ich pensje, które – jak podają różne źródła – wynoszą przynajmniej po sześć czy siedem tysięcy złotych, a często są jednak dwukrotnie wyższe? Branża IT rzeczywiście jest pod tym względem atrakcyjna. Dosyć łatwo można w nią wejść, bo do tego nie są potrzebne nawet studia, a jedynie umiejętność programowania, jaką można uzyskać już poprzez wzięcie udziału w odpowiednich przygotowawczych szkoleniach. Rzeczywiście dobrze by było, gdybyś najpierw ustalił sobie, gdzie szukać ofert pracy w Warszawie, czyli gdybyś wybrał tę branżę, jaką chciałbyś się naprawdę zająć.

Myśl o pieniądzach, ale nie traktuj ich jak jedynej swojej motywacji. Przesadne skupienie się na zarabianiu jak największych pieniędzy może skończyć się obraniem złej drogi zawodowej – takiej, która początkowo będzie wydawać się atrakcyjna, ale z czasem stanie się istną męczarnią, przynoszącą jedynie złość, rozczarowanie i smutek. Jeżeli nie wyobrażasz sobie, że mógłby dzień w dzień ślęczeć przy komputerze od rana do późnych godzin popołudniowych albo wręcz do samego wieczora, poświęcając długie dni, a czasem i tygodnie na rozwiązanie jednego problemu, branża IT raczej nie jest dla ciebie i po prostu musisz się z tym pogodzić. No chyba, że zajmiesz się nią w inny sposób niżeli ten najbardziej oczywisty. Aby pracować w IT, nie trzeba być przecież od razu programistą czy testerem oprogramowania. Równie dobrze można np. odpowiadać za kontakt z klientami, a wtedy te umiejętności techniczne przestają mieć aż tak duże znaczenie.

Sprawdź też: https://finanse.wp.pl/praca-w-warszawie-2021-na-jakie-wynagrodzenie-mozna-liczyc-6616550466415136a

Praca Warszawa

Zawsze, niezależnie od branży, warto natomiast pracować na tych wyższych niżeli niższych stanowiskach. Duże ambicje mogą stać się twoim kluczem do sukcesu. Gdy je masz, nie pozwalasz sobie na pracę na najniższych stanowiskach, a właśnie próbujesz cały czas piąć się w górę po szczeblach kariery, dążąc do pełnego zawodowego sukcesu. Na duże zarobki w Warszawie mogą liczyć zatem osoby zatrudniane na wyższych stanowiskach. Będą to oczywiście dyrektorzy, ale też i kierownicy różnych działów, a czasem nawet i menadżerowie. Nie musisz, a wręcz nie powinieneś być szeregowym pracownikiem. Jeżeli tylko masz w sobie chociażby delikatne zapędy przywódcze, postaraj się je rozwinąć do tego stopnia, aby twój pracodawca (obecny bądź przyszły) mógł je dostrzec i sam zechciał je wykorzystać, wrzucając cię na jakieś wyższe i zarazem lepsze stanowisko.

Myśląc o jak najlepszej pracy, powinieneś też podjąć decyzję na temat tego, w jakie firmie chciałbyś szukać dla siebie zatrudnienia. Czy lepsza będzie mała jednoosobowa działalność czy może jednak taka typowa korporacja? Ile można zarobić w Warszawie w firmie małej, a ile w firmie dużej? Oczywiście więcej zarabia się w tych większych firmach. One są po prostu bogatsze, dlatego mogą sobie pozwolić na to, by wypłacać pracownikom wyższe pensje i oferować im różne dodatkowe premie i finansowe bonusy. W mniejszych firmach zawsze zarobisz mniej, ale zyskasz za to bardziej komfortowe warunki do pracy i zwykle też swobodniejszą atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here