Lodówkomat to nowe urządzenie firmy InPost, które umożliwia nam zamawianie wybranych produktów ze sklepów internetowych – w taki sam sposób jak do paczkomatów. Chodzi o takie produkty (głównie spożywcze), które do tej pory nie mogły znajdować się w tradycyjnych paczkomatach ze względu na zbyt wysokie temperatury: warzywa i owoce, kosmetyki, torty i ciasta, produkty świeże, a nawet mrożonki! 

Lodówkomat posiada 3 kategorie schowków: 

  • mrożące (-18 stopni)
  • mocno chłodzące (między 0 a 4 stopnie)
  • lekko chłodzące (+16 stopni). 

Pierwsze lodówkomaty pojawiły się w Polsce pod koniec 2020 roku. Na sam początek firma InPost postawiła kilkanaście automatów w dwóch miastach: Warszawie i Krakowie.

To spory minus dla większości Polaków, bo w ich okolicy nie ma po prostu lodówkomatów. Jednak, jeśli lodówkomaty sprawdzą się w największych polskich miastach, to pojawią się wkrótce również w innych, mniejszych miejscowościach, podobnie jak znane i lubiane przez Polaków – paczkomaty.

Na ten moment nie ma jednak konkretnej informacji o planach rozwojowych lodówkomatów w 2021 roku.

Pocieszeniem jest fakt, że na stronie lodówkomatów jest dostępny formularz kontaktowy, w którym można zgłaszać miejsca, w których chcielibyśmy, żeby taki lodówkomat się pojawił. Można więc zakładać, że nowy typ urządzeń będzie wkrótce dostępny w większej liczbie lokalizacji. 

pakowanie przesyłki do lodówkomatu
fot. pixabay

Lodówkomaty w Warszawie 

W Warszawie (i najbliższych okolicach) znajduje się na chwilę obecną kilkadziesiąt lodówkomatów. Dokładną listę można znaleźć na stronie firmy Inspot i na stronach sklepów podczas zamawiania produktów do lodówkomatów. Poniżej wskazujemy wybrane lokalizacje lodówkomatów wraz z ich numerami i adresami.

Lodówkomat WAW17I – ul. Mehoffera 132 (Lewiatan), 03-081 Warszawa

Lodówkomat WAW18I – ul. Namysłowska 8, 03-445 Warszawa

Lodówkomat WAW19I – ul. Gen. Fieldorfa „Nila” 11 (ALDI), 03-984 Warszawa

Lodówkomat WAW06I, ul. Płochocińska 86 (Wasbruk), 03-044 Warszawa

Lodówkomat WAW07I, ul. Modlińska 65 (Wasbruk), 03-199 Warszawa

Lodówkomat WAW30I, ul. Lazurowa 71, 01-314 Warszawa

Lodówkomat WAW26I, ul. Bronowska 4, 03-995 Warszawa

Lodówkomaty w Krakowie

W Krakowie znajduje się na chwilę obecną kilkanaście aktywnych lodówkomatów, a w planach jest otwarcie kolejnych. Dokładną listę można znaleźć na stronie firmy Inspot i na stronach sklepów podczas zamawiania produktów do lodówkomatów, a poniżej wskazujemy wybrane lokalizacje lodówkomatów w Krakowie wraz z ich numerami i adresami.

Lodówkomat KRA12I – ul. Strzelców 11 (Apteka Hygieia), 31-422 Kraków

Lodówkomat KRA13I – oś. Złotego Wieku 23D (Apteka Hygieia), 31-617 Kraków

Lodówkomat KRA04I- Al. Jana Pawła II 196, 31-982 Kraków

Lodówkomat KRA02I – ul. Balicka 84 (Stacja LPG CNG), 30-149 Kraków

Lodówkomat KRA07I – ul. Tyniecka 186 (Stacja Paliw ORLEN), 30-376 Kraków

Lodówkomat KRA10I – ul. Zawiła 62 (Stacja Paliw Orlen), 30-390 Kraków

Lodówkomat KRA03I – ul. Kamieńskiego 18 (Stacja Paliw SAHO), 30-524 Kraków

Lodówkomat KRA09I – ul. Ks. Pr. M. Łaczka 35 (na parkingu za murem), 30-864 Kraków

Pełna lista dostępnych obecnie lodówkomatów znajduje się TUTAJ.

magazyn
fot. pixabay

Jak działają lodówkomaty?

Lodówkomaty wyglądają bardzo podobnie do paczkomatów. Działają też na tej samej zasadzie, ale oferują chłodzenia (lub mrożenie) w skrytkach, co pozwala przechowywać tam produkty, które nie mogły do tej pory leżeć w paczkomatach.

Nowa funkcja zadowoli z pewnością wszystkie osoby, które uwielbiają zakupy spożywcze przez internet, a które do tej pory miały problemy z zamawianiem wybranych produktów online. 

Partnerami lodówkomatów zostały takie firmy jak: Auchan Direct, Janas, Tłocznia Chocznia, Karma, Serownia Magdalenka, Masarnia Smakosz, Smak z Serca czy Piesotto. 

Oznacza to, że do lodówkomatów bez problemu zamówimy już m.in. mięsa, wędliny, ciasta, torty, soki owocowe, sery, mleko, nabiał, a także słodyczy, owoce i warzywa, a nawet jedzenie dla zwierząt.

Jeśli korzystaliście już z lodówkomatów – zostawcie swoją opinię w komentarzu. Jesteście zadowoleni z tej formy dostawy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here