Prowadząc przedsiębiorstwo produkcyjne jednym z najważniejszych aspektów, o który należy zadbać, jest logistyka. To w jaki sposób są transportowane wytworzone detale jest bardzo istotne, szczególnie kiedy są one delikatne. Podczas planowania operacji logistycznych należy wziąć pod uwagę wiele informacji. W jaki sposób przygotować najbardziej optymalny sposób pakowania?

Sprawdź co u ciebie

Logistyka jest bardzo złożoną kwestią, gdyż musi wziąć pod uwagę wszystkie operacje mające miejsce w zakładzie produkcyjnym oraz u klienta. Z tego powodu, bardzo istotna jest wysokość europalety, gdyż mogą istnieć pewne ograniczenia co do maksymalnych gabarytów ładunku. Dlatego tak istotna jest ścisła współpraca pomiędzy producentem, a klientem w celu znalezienia optymalnego rozwiązania. Każdy producent europalet stara się ściśle trzymać standardu, który definiuje jej wysokość na około 144 milimetry. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje rynek wtórny, gdyż tego typu elementy często są naprawiane. Z tego powodu warto sprawdzić, czy paleta z odzysku nadal spełnia wymagania normy.

Na co zwrócić uwagę?

Każdy producent palet, który szczyci się stosowaniem standardu EURO musi trzymać się rygorystycznych wytycznych. Norma wyznacza pewne charakterystyczne punkty. Jednym z najważniejszych elementów są gabaryty. Takie wymiary jak Wysokość europalety są ściśle określone wraz z dopuszczalną tolerancją. W normie znajdują się także informacje na temat możliwych uszkodzeń, sęków w deskach oznaczeniach fitosanitarnych. Są to kluczowe wytyczne, które producent palet musi spełnić, aby produkt był zgodny z normą EURO. Wszelkie odstępstwa od założeń mogą być podstawą do złożenia reklamacji.

Podsumowując, logistyka jest nieodłącznym elementem przemysłu i jednym z najważniejszych procesów, który trzeba dopiąć na ostatni guzik. Wszelkie problemy w łańcuchu dostaw mogą powodować zatrzymania linii produkcyjnych oraz opóźnienia. To z kolei oznacza straty dla producenta, który może rościć zwrot pieniędzy od dostawcy stanowiącego źródło problemu. Kiedy istnieją szczegółowe wytyczne co do specyfikacji pakowania, trzeba mieć pewność, że producent europalet spełnia wymagania normy. W ten sposób można mieć pewność, że nie będą one przyczyną opóźnień u klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here