Test na ustalenie ojcostwa pozwala na potwierdzenie bądź wykluczenie ojcostwa. Jest on wykonywany poprzez porównanie materiału genetycznego dziecka i rodziców. W ilu procentach test jest pewny? Jeśli chodzi o potwierdzenie ojcostwa to jest on pewny w 99,99%. wykluczenie ojcostwa można przewidzieć w 100%. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, kto jest ojcem to warto zrobić taki test.

Jak zebrać materiał genetyczny?

Aby zrobić badanie potrzeba zebrać materiał biologiczny od dziecka i ojca. Materiał ten nie może ulec zniszczeniu i powinien być dobrze zabezpieczony. Co może być materiałem genetycznym. Masz tutaj duże pole do popisu. Może to być ślina lub inna wydzielina, plamka krwi, paznokcie, włosy, guma do żucia, albo inny przedmiot, na którym można znaleźć materiał biologiczny.

Kiedy wykonuje się test na ojcostwo?

Istnieje wiele sytuacji, kiedy wykonywane są testy na ojcostwo. Może to być pomysł matki. Jeśli kobieta jest w związku małżeńskim, a podejrzewa, że może to być ciąża z nieznajomym, którego przypadkowo poznała podczas wyjścia na drinka lub wyjazdu służbowego. Zdarza się także taka sytuacja, że potencjalny ojciec podejrzewa swoją partnerkę o zdradę i chciałby mieć pewność, czy dziecko jest na pewno jego. Test na ojcostwo wykonują bardzo często mężczyźni, którzy uważają, że ich dziecko nie jest w ogóle do nich podobne.

Jak najlepiej wykonać test?

Test najlepiej wychodzi, jak wykonany jest z krwi. Oczywiście, jeśli dziecko jest mało i chcesz zniwelować stres i ból u swojej pociechy, to warto, aby od dziecka pobrać inny materiał genetyczny w postaci włosów lub paznokci. Próbki przekazywane są do laboratorium i tam następuje analiza materiału genetycznego. Należy wybrać laboratorium, które posiada renomę i dobrą markę. Test taki wymaga niezwykłej precyzji i odpowiednich warunków. Dlatego wybranie dobrego laboratorium jest takie ważne. Test można wykonać także przed narodzeniem dziecka. Materiał pobierany jest od dziecka w czasie robienia badań prenatalnych. Najwcześniej taki materiał można pobrać w 13 tygodniu ciąży. Jednak warto poczekać z takim badaniem do narodzin dziecka. Pobranie takiego materiału od matki w ciąży jest badaniem inwazyjnym i może nieść ze sobą powikłania. Dlatego nie jest to często i powszechnie stosowane rozwiązanie. Po prostu należy uzbroić się w trochę cierpliwości. Wyniki dostępne są zazwyczaj po około 6 tygodniach. Są one dyskretne i przekazywane jedynie osobie, która jest do tego uprawniona. Przekazanie takich informacji może odbyć się także poprzez formę pisemną lub telefoniczną, ale takie szczegóły ustalane są już indywidualnie. A ile kosztuje taki test? Cena takiego testu kształtuje się w przedziale od 500 do nawet 2000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here