Opadająca powieka to schorzenie, które polega na powstaniu fałdu skóry na górnej powiece. Daje to efekt na wpół otwartego oka. Kiedy pacjent cierpi na opadającą powiekę, wygląda jakby cały czas, mrużył oczy. Dzieje się tak z powodu nadmiaru luźnej skóry na górnej powiece, przez co staje się ona zbyt ciężka i zbyt wiotka. Warto wiedzieć, że takie schorzenie ogranicza pole widzenia.

Przyczyny opadających powiek

Najczęstszą przyczyną opadających powiek jest starzenie się organizmu. Zmniejszona produkcja kolagenu oraz elastyny, odpowiedzialnych za gęstość skóry, powoduje jej zwiotczenie. Najczęściej na opadającą powiekę chorują osoby po trzydziestym roku życia, jednak zdarzają się także, że już przed dwudziestym piątym rokiem życia osoby mogą mieć z tym już problem. Dlatego dobrze jest zacząć używać kosmetyków, które zapobiegają opadaniu powieki. Mogą być także inne przyczyny opadającej powieki oprócz starzenia się organizmu. Może to być uwarunkowanie genetyczne, palenie papierosów, osłabienie mięśni, czy uszkodzenie nerwu wokół okolica oka.

Oprócz kremów, które pomagają nam w walce z opadającą powieką, można zgłosić się na zabieg plastyki powiek. Na stronie wrosinski.pl można umówić się na taki zabieg. Co ważne w tej klinice jest kilka rodzajów zabiegów na opadającą powiekę. Jednym z nich jest zabieg Madonna lift. Jest to idealny zabieg dla osób, które boją się leczenia chirurgicznego. Jest to zabieg, który wykonuje się laserem frakcyjnym. Co ważne jest inwazja bezbolesna.

Dla osób, u których opadająca powieka ogranicza pole widzenia, to klinika zaleca wykonanie zabiegu o nazwie blepharoplastyka. Jest to radykalne leczenie. Warto zaznaczyć, że ten zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Trwa on około godziny. Ma na celu usunięciu nadmiaru skóry nad okiem. Dzięki temu zabiegowi podniesie się powieka, a w dodatku poprawi się pole widzenia. Co ważne dzięki temu zabiegowi, efekt zostaje na długie lata. Trzeba także umówić się na tydzień po zabiegu na zdjęcie szwów.

Występują także przeciwwskazania do takiego zabiegu. Między innymi osoby, które cierpią na nowotwór, zaburzenia hormonalne, infekcje skórne, czy ciąża. Również osoby z cukrzycą, nadciśnieniem, nadczynnością i chorobami serca nie mogą skorzystać z tego zabiegu. W klinice Wroński, jest też możliwość skorzystania z Botoxu. Dzięki tej metodzie można podnieść brwi. Jest to jednak bardzo krótki okres ulgi. Starcza on mniej więcej na okres trzech, czterech miesięcy. Warto jednak dodać, że przy dużym nadmiarze skóry, ten zabieg niewiele pomoże. Plastyka powiek pomaga wrócić do sprawności fizycznej. Na zabieg plastyki powiek można umówić się w klinice Wroński od poniedziałku do piątku. Pracujemy w godzinach od jedenastej do dziewiętnastej. Można także skontaktować się z nami poprzez telefon dostępny na naszej stronie. Dzięki temu, że nasza klinika się mieści się w Poznaniu, to jest tam bardzo dobra lokalizacja. Warto także dodać, że zdarza się, że opadająca powieka może dotknąć zarówno młodzież, jak i dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here