Kubki papierowe umożliwiają podróż do pracy lub spacer z psem z ulubionym napojem w ręku. Bez nich kawa byłaby możliwa tylko na miejscu, w kawiarni przy stoliku. Nie każdy ma na to czas, na szczęście jest możliwość wzięcia kawy na wynos.

Papierowe kubki — historia

Kubek papierowy powstał w XX w. Woda pitna była wtedy dostępna w wielu punktach miasta, ale wszyscy ludzie pili ją z jednego naczynia. Stwierdzono, że jest to bardzo niehigieniczne, ponieważ bardzo prosto rozprzestrzeniają się w ten sposób bakterie i wirusy. Wprowadzono kubki jednorazowe wykonane z papieru, które po użyciu można od razu wyrzucić, tani i bezpieczny sposób na ochronę zdrowia.

Papierowe kubki

Kubek jednorazowy do kawy wykonany jest z papieru. Od środka pokryty jest specjalnym polimerem, który zabezpiecza materiał przed zmoczeniem i zniekształceniem. Bardzo często kubki do kawy na wynos posiadają podwójną ściankę, pełni ona funkcję izolacyjną i termiczną. Kawa dłużej pozostaje w odpowiedniej temperaturze, a kubek nie parzy rąk.Papier, z którego wykonano kubki najczęściej jest gładki, choć można spotkać kubki o karbowanej powierzchni. Nie ma to jednak wpływu na smak czy temperaturę napoju.

Do kubków dodawane jest plastikowe wieczko. Pełni ono funkcję ochronną, zabezpieczą przed rozlaniem napoju oraz dodatkowo chroni przed szybkim wystygnięciem kawy. Dla miłośników kawy z mlekiem i cukrem dodawane jest drewniane mieszadełko, którym szybko i sprawnie można pomieszać napój.

Papierowe kubki — zalety

Kubek jednorazowy do kawy jest bezpieczny dla środowiska. Dbanie o środowisko naturalne to jeden z priorytetów w dzisiejszych czasach. Dlatego Kubki papierowe szybko i na zawsze wyparły swoich plastikowych poprzedników.Możliwość nadruku na kubkach swojego logo jest sposobem na reklamę. Rzucające się w oczy kolory przyciągają wzrok, zauważając kubek po kawie znanej firmy, mózg sam wysyła informacje, że potrzebuje kawy.Kubki do kawy na wynos po upadku nie rozbiją się w drobny mak jak ich szklane odpowiedniki. Po nieszczęśliwym wypadku można szybko posprzątać bez obaw o skaleczenie.Dostępne są kubki o różnych pojemnościach. Można zamówić małą, czarną w naczyniu o pojemności 100 ml lub duży kubek kawy na długi spacer o pojemności 400 ml. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here