Lato nadeszło i można wręcz powiedzieć, że jest w pełni, patrząc na aktualne upały zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Niezależnie jednak od tego, gdzie spędzimy tegoroczne wakacje, dobrze byłoby prezentować się nienagannie tego lata. Czy to na plaży, czy w mieście, a może chodząc po górach – szczupła sylwetka z pewnością nie zaszkodzi.
To głównie kobiety, jak pokazują statystyki, starają się schudnąć przed nadejściem najbardziej gorącego czasu w roku. W końcu to panie lubią odsłonić ramiona, brzuch i nogi, zwłaszcza podczas urlopu nad morzem. Nic więc dziwnego, że chcą się prezentować fantastycznie. Czy jednak możliwe jest szybka utrata na wadze kilku zbędnych kilogramów, aby wyglądać podczas wakacji oszałamiająco? Wiele osób zastanawia się, jak schudnąć w miesiąc? Czy to realne i wykonalne? Przy wcieleniu w życie kilku czynności, jest to jak najbardziej możliwe!

Jak schudnąć w miesiąc?

Każdy z nas ma różne możliwości, różną zasobność portfela i różnie też bywa z dostępem do lekarzy specjalistów. Nie trzeba jednak korzystać z pomocy dietetyka, aby ułożyć sobie zdrową dietę i się jej trzymać, a w efekcie również i zgubić trochę ciała. Nie od dziś wiadomo przecież, że dieta bogata w warzywa i owoce (a te są przecież latem dostępne dosłownie wszędzie) to absolutnie najlepsza dieta dla tych, którzy starają się nieco odchudzić. Świeże warzywa i owoce są bogate w witaminy, nasycają żołądek, a przy tym nie zawierają tłuszczu. Nic, tylko je jeść! Warto zrezygnować z ciężkich obiadów złożonych z mięsa i ziemniaków na rzecz lekkich sałatek czy kanapek z kruchym pieczywem oraz pomidorem lub ogórkiem. Nie tylko będą działały one pozytywnie na przemianę materii i utratę wagi, ale przede wszystkim – nikt nie może zaprzeczyć temu, jak cudownie smakują!

Aktywność fizyczna

Do odpowiedniej diety trzeba jednak dołożyć coś jeszcze: codzienną dawkę ruchu. Nikt nie mówi tu bynajmniej o przebiegnięciu maratonu w mniej niż dwie godziny każdego dnia, jednak ćwiczenia i ruszanie się są bardzo ważne. Wystarczy udać się na dłuższy spacer, pojeździć na rowerze przez pół godziny (a pogoda jest przecież ku temu idealna!) czy zrezygnować z dojazdu do pracy samochodem, na rzecz joggingu. Jak widać, nawet brak czasu nie może stać się wymówką dla nieuprawiania tak prostych aktywności fizycznych. Możemy je wcisnąć gdziekolwiek w naszym rozkładzie dnia, z samego rana, popołudniu lub wieczorem. Grunt, to nie zapominać o ruchu. W połączeniu z dietą, może on bowiem zdziałać cuda, i to w czasie krótszym, niż cztery tygodnie.
Zrzucenie paru zbędnych kilogramów w niedługim czasie to cel jak najbardziej do zrealizowania, dlatego nie należy odwlekać go na kolejny dzień, ale zacząć od razu! Przyniesie to niewątpliwie upragnione efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here