Mówi się, że notariusz jest prawnikiem. Tylko że nie można powiedzieć, iż ma on takie samo możliwości działania jak adwokat. Czym więc charakteryzuje się zawód notariusza? Warto się tego dowiedzieć. Może się bowiem okazać, że nie jedna osoba będzie chciała skorzystać z oferty, jakie zapewniają powszechnie dostępne kancelarie notarialne.

Działalność notariusza

Notariusz to zawód zaufania publicznego. Może niezbyt wiele osób wie, o co dokładnie chodzi, ale jeszcze przyjdzie czas na złożenie wyjaśnienia. Otóż zasady działania osób wykonujących ten zawód reguluje ustawa z dnia 14 lutego 1991 roku Prawo o notariacie. Żeby nie zagłębiać się w zbyt długie wpisy prawne można powiedzieć, że notariusz Warszawa Wola to osoba, która upoważniona jest do tworzenia aktów notarialnych oraz prowadzenia innych czynności, do których niezbędna jest obecność notariusza. Przykładową ofertę kancelarii notarialnej znaleźć można na https://www.kancelaria-notarialna.net/.

Sprzedaż nieruchomości

Jedną ze spraw, którą mogą zająć się notariusze Warszawa Wola, jest umowa sprzedaży nieruchomości. Jest to ostatni etap potwierdzenia transakcji pomiędzy osobą sprzedającą a nabywcą. To prawo polskie stanowi o tym, że notariusz winien być obecny przy podpisywaniu tego rodzaju umowy. Oprócz finalnej umowy sprzedaży nieruchomości warto pomyśleć o sporządzeniu umowy przedwstępnej. To na jej podstawie można potem dochodzić swoich praw, jeżeli cokolwiek nie zostanie zrealizowane z tego, co zostało spisane.

Sprawy spadkowe

Ważna kwestia – notariusze mają to do siebie, że są w stanie je szybciej potwierdzić niż polski sądy. Na wyrok można czekać miesiącami jak nie latami. Poniekąd nie ma się czemu dziwić – w końcu na wokandy trafiają najróżniejsze sprawy. W tej kwestii, nieco mniej pracy mają polskie kancelarie notarialne. Jeżeli więc komuś zależy na czasie, to ze sprawami spadkowymi należy zgłosić się do notariusza. Należy pamiętać o tym, że tego typu ludzi zawsze należy wybierać z polecenia, cieszących się dobra opinią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here