Dobry Dom

Dobry Dom

Jest wiele dobrych pomysłów dotyczących budownictwa mieszkaniowego. Deweloperzy ścigają się w koncepcjach i walczą o klienta - mało kto zwraca uwagę na rzeczy istotne dla gospodarki Polski.

Nasza koncepcja jest prosta:

Primo - wyszukać polskich producentów materiałów budowlanych, produkujących w Polsce, bo to daje pracę, produkujących z materiałów dostępnych w Polsce, bo to również daje pracę, produkujących wg. polskich technologii i patentów. Krótkie badanie rynku pokazało, że polscy producenci potrafią dostarczyć wysokie jakościowo materiały o wspaniałych właściwościach użytkowych, ale wszyscy mają problem z przebiciem się na zmonopolizowanym przez koncerny zagraniczne - rynku.

Korporacyjna retoryka wmawia społeczeństwu ideologię jedynego słusznego produktu, mając na uwadze tylko jeden cel – zmonopolizowanie całego rynku – generowanie zysków i ich transfer poza granice tego kraju. To nie jest dobre dla naszej gospodarki. Sprzedają nam zagraniczne produkty, które dają pracę komuś w ich krajach, czerpią zyski z zatrudniania polaków, ale wysyłają je do siebie, by tam je wykorzystać. A my co? Tania siła robocza w sercu europy i rynek konsumentów stojący w kolejce po nowy kredyt w zagranicznym banku? Coś tu jest bardzo nie tak.

Jest w naszym kraju dostatecznie dużo fantastycznych – nowatorskich rozwiązań.

Jest tu, ciągle jeszcze, dostatecznie dużo wybitnych fachowców, których wiedza zdecydowanie przebija ogólno dostępne na rynku rozwiązania. Już pora by cały ten potencjał użyć!

Dobry Dom to projekt budowlany, który zaprasza polskich producentów, polskich wykonawców do udowodnienia swojej wyższości nad rozwiązaniami korporacyjnymi. Dobry Dom to konsolidacja polskich producentów w obszarach materiałów budowlanych oraz rozwiązań technologicznych, które pozwolą na budowanie zdrowe, ekonomicznie atrakcyjne oraz wysokie jakościowo.

Dobry Dom to konsolidacja nowatorskich rozwiązań i zaproszenie do dialogu, współpracy i budowania partnerstw na wielu płaszczyznach. Projektowanie, logistyka, rozwiązania technologiczne i finansowanie to główne obszary działania. W najbliższych latach kwestia finansowania budowy domu będzie kluczowa- na rynku brakuje pieniędzy.

Jeśli jesteś producentem materiałów budowlanych, elementów wystroju wnętrz, elementów systemów ogrzewania, masz do zaoferowania nową technologię made in poland to jest to właśnie miejsce dla Ciebie.


Dzwoń i pisz odpowiemy na wszystkie pytania!


Możesz wiele zyskać a wkładem będzie jedynie Twoja koncepcyjność!


Napisz do nas: biuro@dobry.org.pl

ENEREKO - Ciepłowodowe ogrzewanie ścienne

Ciepłowodowe ogrzewanie ścienne RAYON to niskotemperaturowy system grzewczy gwarantujący niskie koszty eksploatacji przy zachowaniu wysokiego komfortu cieplnego. System ogrzewania ściennego RAYON firmy Enereko to w pełni polski produkt, polskiego pomysłu, oparty o badania polskich naukowców i sprzedawany przez polską firmę bez udziału kapitału zagranicznego. Dlaczego tak bardzo podkreślamy polskość? Bo mało jest takich produktów i firm, które z uporem chcą promować lokalne produkty oparte o myśl ludzi, którzy tu na miejscu dążą do utrzymania polskiej gospodarki. Powiecie, że to tylko jedna firma w gąszczu wielu nie-polskich? Że jedna kropla to nie ocean? A “czymże jest ocean jeśli nie morzem kropel”.


comments powered by Disqus